Про тимчасову реєстрацію автомобіля в Україні

Який порядок тимчасової реєстрації автомобіля в Україні? Які документи необхідно надати для цієї процедури?

Катерина Гутгарц

Головний редактор порталу Prostopravo.сom.ua, юрист

Порядок тимчасової реєстрації транспортних засобів в Україні регулюється Постановою Кабінету Міністрів від 7.09.1998 р. №1388 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2009г. №1371.

Відповідно до Порядку транспортні засоби, тимчасово везіння на митну територію України для власного користування на термін більше двох місяців, підлягають державній реєстрації в підрозділах Державтоінспекції на строк, визначений Державною митною службою. Тимчасово ввезені транспортні засоби не можуть бути розкомплектовані на запчастини, передані у володіння або користування іншим особам.

Реєстрація транспортного засобу повинна бути проведена протягом 10 днів після його тимчасового ввезення на митну територію Україну. Експлуатація транспортних засобів, незареєстрованих в підрозділах Державтоінспекції та без номерних знаків, які відповідають державним стандартам, заборонено. Не допускається державна реєстрація транспортних засобів з правим розташуванням керма.

Ввезені в Україну автомобілі підлягають державній реєстрації на підставі заяв власників і вантажних митних декларацій або виданих митними органами посвідчень про їх реєстрацію в підрозділах Державтоінспекції.

Для державної реєстрації транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України тимчасово, обов’язковим є надання довідки з посольства або консульства відповідної країни про проживання власників у цій країні і про дійсність реєстраційних або прирівняних до них документів країн, з яких були вивезені транспортні засоби.

Державна реєстрація транспортних засобів під зобов’язання про їх зворотне вивезення проводиться виключно за наявності документа, що підтверджує їх реєстрацію за межами України. Крім автомобілів, що належать дипломатичним представництвам іноземних держав, міжнародних, міжурядових організацій та їх співробітникам, які не є резидентами України – у таких випадках досить документа, що підтверджує право власності, користування чи розпорядження транспортним засобом.

Національні номерні знаки і документи про реєстрацію (щодо права власності, користування або розпорядження) транспортних засобів іноземних держав, з яких вони тимчасово ввезені на митну територію України під зобов’язання про зворотне вивезення, здаються на зберігання до підрозділів Державтоінспекції і повертаються власникам в установленому МВС порядку після зняття таких засобів з обліку. На такі транспортні засоби видаються номерні знаки та свідоцтва про реєстрацію із зазначенням терміну тимчасового ввезення.

Після закінчення строку тимчасового ввезення транспортні засоби вважаються незареєстрованими.

http://www.prostopravo.com.ua/

Стаття опублікована у середа, 18.01.2012, у категорії Право, суди, Транспорт. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


2 × = чотирнадцять