Вартість подарунків для держслужбовців визначили на законодавчому рівні

За законом про основи запобігання і протидії корупції, держслужбовці мають право приймати тільки ті подарунки, які відповідають загальним уявленням про гостинність і вартість яких не перевищує 50% від мінімальної заробітної плати. Про це сказав начальник відділу з питань запобігання та протидії корупції контрольного управління Національного агентства з питань державної служби Сергій Яременко.

“У статті 8 Закону про основи запобігання і протидії корупції чітко передбачено, що може робити особа, уповноважена на виконання функцій державного або місцевого самоврядування”, – зазначив він.

С. Яременко відзначив, що чиновникам заборонено отримувати подарунки, пов’язані з їх службовою діяльністю. “Як передбачає стаття 8, державному службовцю заборонено отримувати подарунки, пов’язані з його службовою діяльністю і ті, які можуть надати переваги тому чи іншому споживачеві послуг. Також категорично заборонено отримувати подарунки від підлеглих. Дозволяється отримувати подарунки від близьких осіб, а це згідно з першою статтею – дідусь, бабуся, подружжя, діти, рідні брати і сестри, а також ті особи, які спільно проживають, мають взаємні права та обов’язки, а також ведуть спільне господарство”, – зазначив він.

За його словами, чиновник може отримувати подарунки, які відповідають загальним уявленням про гостинність, але законодавством передбачені обмеження. Їх вартість повинна становити не більше 50% від мінімальної заробітної плати, встановленої на час отримання подарунка і, в сукупному в рік, не більше однієї заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року.

“Відповідно до закону про державний бюджет на 2012 рік, стаття 12, з 1 січня мінімальна заробітна плата – 1070 грн, з 1 квітня – 1094 грн, з 1 липня – 1102 грн, з 1 жовтня – 1118 грн і з 1 грудня – 1124 грн “, – додав він.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у четвер, 19.01.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


1 + = сім