Мін’юст: інформація про найманих працівників ФОП є базою персональних даних

Міністерство юстиції в листі № 17304-0-33-11/61 дало два роз’яснення з приводу баз персональних даних (БПД).

Чи є картотека з інформацією про найманих працівників фізичної особи – підприємця базою персональних даних і підлягає державній реєстрації?

Картотека з інформацією про найманих працівників фізичної особи – підприємця є базою персональних даних в розумінні статті 2 Закону України “Про захист персональних даних” (далі – Закон), відповідно до якої база персональних даних – іменована сукупність упорядкованих персональних даних в електронній формі та/або у формі картотек.

Відповідно до статті 9 Закону база персональних даних підлягає державній реєстрації шляхом внесення відповідного запису уповноваженим державним органом з питань захисту персональних даних до Державного реєстру баз персональних даних.

Чи вважається базою персональних даних інформація про орендодавця – фізичну особу за договором оренди нежитлового приміщення і якщо так, то чи підлягає така база персональних даних з відомостями про одного орендодавця державній реєстрації?

Виходячи зі змісту поняття “база персональних даних”, визначеного статтею 2 Закону, персональні дані однієї фізичної особи не є базою персональних даних. Але особа, яка володіє цими даними, зобов’язана вживати заходів щодо їх збереження, які визначені законами України “Про захист персональних даних” і “Про інформацію”.

Стаття опублікована у четвер, 19.01.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 + = вісім