Відповідальність за порушення у сфері паспортизації та реєстрації

Яка відповідальність громадян існує в Україну за порушення у сфері паспортизації та реєстрації?

Марина Саєнко

Партнер, адвокат

Юрист: Юридична компанія “Закон Перемоги”

Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Порядок оформлення і видачі паспортів регулюється Положенням про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України № 2503-XII від 02.09.1993 року. Паспорт громадянина України видається після досягнення особою 16-річного віку та діє безстроково. Проте, після досягнення особою 25 – і 45-річного віку в паспорт в обов’язковому порядку повинні бути вклеєні фотографії його власника (відповідні її віку), інакше паспорт буде вважатися недійсним, внаслідок чого його не можна буде використовувати у правовідносинах з третіми особами.

Паспорт підлягає обміну в разі зміни прізвища, імені або по батькові, встановлення розбіжностей у записах, а також при його непридатності для користування (сильно забруднений або порваний паспорт тощо).

За порушення правил паспортної системи законом встановлена ​​адміністративна відповідальність. Так, за проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання чи перебування (ст.197 КУпАП), настає відповідальність у вигляді попередження або штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 гривні). Крім того за вказані порушення до адміністративної відповідальності можуть бути залучені не тільки самі громадяни-порушники, а й посадові особи, відповідальні за дотримання правил паспортної системи, а також орендодавці, які здають свої квартири в найм таким особам (ст. 199 КУпАП).

Аналогічна відповідальність передбачена за умисне пошкодження або недбале зберігання паспорта, що спричинило його втрату. Накладення штрафу загрожує посадовим особам підприємств, які прийняли на роботу громадян без паспортів або з недійсними паспортами, а також посадовим особам, незаконно вилучили у громадян паспорта або прийняв їх у заставу.

Справи про адміністративні правопорушення у вигляді порушення правил паспортної системи розглядаються органами внутрішніх справ (міліцією).

Крім того, за незаконне заволодіння будь-яким способом паспортом винна особа може бути притягнута навіть до кримінальної відповідальності, що спричинить за собою накладення штрафу до 50 НМДГ (850 грн.) Чи арешт строком до 3-х місяців, або обмеження волі на строк до 3 – х років.

Катерина Гутгарц

Головний редактор порталу Prostopravo.сom.ua, юрист

У молодих батьків часто виникає питання, яка відповідальність передбачена українським законодавством за несвоєчасну реєстрацію місця проживання новонародженої дитини.

У зв’язку з цим, потрібно зазначити, що статтею 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» передбачено обов’язок громадян, а також іноземців та осіб без громадянства зареєструвати своє місце проживання протягом 10 днів після прибуття на нове місце. У той же час, про терміни реєстрації місця проживання новонароджених дітей Закон замовчує.

Більш того, в статті 197 КУпАП, якою передбачена адміністративна відповідальність за проживання без реєстрації, нічого не сказано про відповідальність батьків за відсутність реєстрації в їхніх дітей.

Таким чином, немає ніяких правових підстав для притягнення батьків до адміністративної відповідальності за відсутність реєстрації у їх неповнолітньої дитини, а тим більше за несвоєчасну реєстрацію, адже ніде в законодавстві такі терміни не визначені.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у понеділок, 23.01.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Коментарів: 122 на публікацію “Відповідальність за порушення у сфері паспортизації та реєстрації”

 1. андрей on Березень 12th, 2013 at 13:55

  в якій сумі карається особа яка не виробила паспорт в 16 років і затянула з цим до 17рокі?

 2. Аnna on Березень 19th, 2013 at 09:33

  Доброго дня!
  У відповідності ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання чи перебування – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  Згідно з п. 5 підрозділу 1 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян (НМДГ), то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень.
  Отже, розмір штрафу становитиме від 17 до 51 грн.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”

 3. Андрій on Липень 11th, 2013 at 15:07

  Я проживаю в районому центрі і рідко використовував паспорт у правовідносинах з третіми особами, в зв’язку з чим після виповнення 25 річного віку я не вклеїв нове фото, на даний час мені вже 26.
  Чи зможуть мені вклеїти фото тепер, чи потрібно буде поміняти паспорт на новий? І яка буде сума штрафу ?
  Вже у віці 26 я склав трудовий договір з приватною фірмою, при складанні паспорт був необовязковим. Чи притягнуть цю фірму до адміністративної відповідальності?

 4. Ирина on Липень 16th, 2013 at 18:54

  Проживання без приписки на протязі 6 років…який розмір буде становити штраф?

 5. Аnna on Липень 23rd, 2013 at 15:59

  Шановна, Ірина!

  У відповідності до ст.197 Кодексу України про адміністративні правопорушення, проживання без реєстрації тягне за собою відповідальність у вигляді попередження або накладання штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімальних доходів громадян, тобто від 17 до 51 грн.

  З повагою, ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 6. Максим on Серпень 13th, 2013 at 10:19

  Я 1,5 місяці живу без реєстрації і хочу зареєструватися у селі. Як мені бути в цій ситуації, куди звертатися: в сільраду чи паспортний стіл у місті?

 7. Аnna on Вересень 11th, 2013 at 14:29

  Шановний, Максим!

  Згідно п.1.3. Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затвердженого наказом МВС України від 22.11.2012 року, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється управліннями, відділами (секторами) Державної міграційної служби України в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення у день подання особою документів. Реєстрація місця проживання особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

  З повагою,
  ТОВ “ЮК “Юріс- Консалт”

 8. Надія on Лютий 9th, 2014 at 12:17

  чи э батьки субёэктами правопорушення за ст.199 КУпАП

 9. виталина on Червень 19th, 2014 at 17:26

  доброго дня. у мене немає реєстрації місця проживання близько 2 роки. який розмір буде становити штраф ?

 10. Віталій on Жовтень 4th, 2014 at 19:52

  Добрий день. В 23-и роки я виписався з попереднього місця проживання и протягом двох років не мав змоги прописатися за новим місцем проживання. Коли я прийшов зареєструватися на нове місце проживання мені відмовили, аргоментуючі це не дійсним паспортом, у зв’язку з виповненням 25-ти років. Мовляв, спочатку я повинен вклеїти за старою реестрациею фотогрфію, а вже потім приїхати до них. Але паспортному столі попереднеї реєстрації теж відмовили, сказали що вклеїти фотографію повинні там де буде нова прописка(реєстрація). Як бути в цій ситуації?

 11. Ника on Жовтень 30th, 2014 at 17:16

  Працюю у державній установі у м. Києві понад 1,5 роки. Офіційно зареєстрована у місті Черкасах. В місті Києві знімаю кімнату. Питання: Чи можу бути притягнута до адміністративної відповідальності за ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення «проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання чи перебування». Дякую.

 12. Екатерина Данюк on Листопад 27th, 2014 at 17:07

  Шановна Віталіно,за проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання чи перебування (ст.197 КУпАП) настає відповідальність у вигляді попередження або штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 гривні).
  З повагою, ЮК “Юріс -Консалт”.

 13. Світлана on Січень 16th, 2015 at 18:52

  Доброго дня! Поясніть, чи страшно те, що призначили стягнення? Справа у тому, що мій син досягши 16 рокув звернувся у паспортний,але з бажанням змінити ім”я. Нас направили да РАГСу, де ми написали заяву і протягом місяця з перевірками через міліцію нам видали свідоцтво про зміну імені. Там пояснили,що це поважна причина і щтраф нам не накладуть, але коли ми прийшли до паспортного на сина склали акт і призначили стягнення,хоча знали,що документи перебували в РАГСі. Тепер прізвище мого сина є в переліку автопризначених справ. Чи погано це для його майбутнього?

 14. Екатерина Данюк on Січень 17th, 2015 at 12:53

  Шановна Світлано, накладення адміністративного стягнення ніяким чином не впливає на майбутнє Вашого сина. Радимо, Вам звернутися до юриста, адже можна оскаржити винесену постанову про адміністративне правопорушення (якщо не пропущені строки). Звертайтеся за консультацією по тел. 067-364-33-77.

 15. Екатерина Данюк on Січень 17th, 2015 at 15:46

  Шановна Ніко, так, Ви можете бути притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 197 КУпАП, але можемо запевнити Вас у тому, що в аналогічній ситуації перебувають тисячі осіб (особливо у великих містах), крім того до адмінвідповідальності можуть притягуватися також орендодавці, які здають свої квартири в найм таким особам ст. 199 КУпАП.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”

 16. Екатерина Данюк on Січень 17th, 2015 at 16:03

  Шановний Віталію! Норми, що регулює вашу ситуацію,прямо в законодавстві не прописано, проте, аналізуючи розділ 3 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом МВС України від 13.04.2012 р. № 320, схиляємося до думки, що Вам потрібно звернутися до територіального підрозділу, який видав Вам паспорт.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

 17. Вася on Січень 23rd, 2015 at 20:43

  Шановний Віталію Вам потрібно звернутися до територіального підрозділу ДМС або до центру надання адміністративних послуг за мсцем нової реєстрації,одночасно здійснюється реєстраця та вклейка фото

 18. Вася on Січень 23rd, 2015 at 20:47

  В відповідності до ст.197 Кодексу України про адміністративні правопорушення, проживання без реєстрації тягне за собою відповідальність у вигляді попередження або штрафу.Яким чином оформляється попередження, на нбого складається протокол чи воно є усним?

 19. Екатерина Данюк on Січень 24th, 2015 at 09:20

  Шановний Василь, відповідно до ст. 26 Кодексу України про адміністративні правопорушення попередження як захід адміністративного стягнення виноситься в письмовій формі. У передбачених законом випадках попередження фіксується іншим установленим способом. Тобто, якщо попередження оформляється усно, це не є адміністративним стягненням. Складається на особу- правопорушника, якому виповнилося 16 років.

 20. Екатерина Данюк on Січень 24th, 2015 at 09:23

  Шановний Василь, Ви в такій категоричній формі відповідаєте, що не виникає сумніву, але, будь ласка, аргументуйте свою відповідь, посилаючись на діючі норми законодавства.

 21. Володимир on Січень 30th, 2015 at 11:33

  У 1995 г. при обмене паспорта СССР на паспорт Украины – в этот период мне исполнилось 25 лет – впаспортном столе мне выдали паспорт Украини в котором вклеены 2-е фотографии того периода. На 2-й фото стоит оттиск но с другой стороны что фото вклеено когда икем ничего незаписано. Сейчас мне 45 время менять фото, а меня спрашивают что это за фотоальбом. Как быть? Спасибо.

 22. Екатерина Данюк on Лютий 10th, 2015 at 12:33

  Шановний Володимире, Ваш паспорт – недійсний, а тому потрібно буде виготовляти новий, де відразу вклеюється фото 45 р. Вартість – 34 грн.

 23. Вячеслав on Лютий 26th, 2015 at 11:51

  Доброго дня. Така справа: втратив паспорт, звернувся до міліції, відкрили і вже закрили справу. Паспорт не знайшли, видали справку з рекомендаціями де відновити. Новий паспорт ще не зробив. З моменту звернення до міліції пройшло 2 місяці. А тепер мені мій старий паспорт повернули за винагороду. Що робити? Мій паспорт дійсний чи ні?

 24. Екатерина Данюк on Березень 3rd, 2015 at 09:37

  Шановний Вячеславе, рекомендуємо Вам звернутися з поверненим паспортом до міліції, адже паспорт міг бути використаний у шахрайських цілях.

 25. Ірина on Березень 4th, 2015 at 17:20

  Доброго дня! У мене дитина знайшла мій паспорт і відірвала та порвала моє фото у ньому,але на наступній сторінці є інше,там де мені 25р.,чи можна вклеїти на першій сторінці фото,чи треба міняти паспорт,

 26. Екатерина Данюк on Березень 5th, 2015 at 10:25

  Доброго дня, Ірино! Ваш паспорт – недійсний, потрібно міняти його на новий.

 27. Анжела on Травень 19th, 2015 at 12:03

  Добрий день.Допоможіть будь ласка. 8 траваня 2015 вийшла заміж. 12 травня віднесла в паспортний стіл паспорт для обміну у звязку зі зміною прізвища. мені там сказали що новий я його можу забрати лише 12 червня. але мені терміново потрібний паспорт: пройти медогляд, захистити диплом, здати ЗНО і тд. чи існує якийсь закон що я маю право його отримати протягом 10 робочих днів? і чи можливе таке що в паспорті напишуть, наприклад “виданий 22 травня”, а мені говорять ,що прийти та забрати можна лище 12 червня…чи його видають тільльки через місяць?дякую

 28. Екатерина Данюк on Травень 20th, 2015 at 14:27

  Шановна Анжело, відповідно до п.1.2. Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України (затверджений наказом МВС України 13.04.2012 №320) та п. 12 Постанови Верховної Ради України “Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон” від 26.06.1992 № 2503-XII видача та обмін паспорта проводяться в місячний строк. Можете звернутися до Державного підприємства «Документ», що входить до сфери управління Державної міграційної служби України. Основний вид діяльності підприємства – надання консультаційних та представницьких послуг з питань оформлення документів (паспортів, закордонних паспортів тощо). ДП «Документ» має власні філії в кожній області України.

 29. Артем on Червень 5th, 2015 at 17:59

  Я получил паспорт в 17лет и штраф не платил. Почему? Я житель деревни. Спасибо.

 30. Екатерина Данюк on Червень 8th, 2015 at 08:21

  Шановний Артеме, на практиці я доволі часто зустрічаюся із нескладанням протоколів про порушення у сфері паспортизації, зокрема при незаміні паспорта в місячний строк після розірвання шлюбу.

 31. марія on Червень 21st, 2015 at 14:21

  Добрий день ! Допоможіть будь-ласка . Якщо 17- літня особа проживала без реєстрації місця проживання . Потім прийшла у паспортний відділ щоб оплатити адміністративний штраф. Протокол склали у паспортному . А хто виносить Постанову – паспортний відділ чи суд ? І яка адміністративна відповідальність по цій статті .

 32. Екатерина Данюк on Червень 22nd, 2015 at 09:32

  Шановна Маріє, адміністративною відповідальністю за проживання без реєстрації місця проживання (місцезнаходження) – стаття 197 КУпАП- є попередження або штраф від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг) (17,00-51,00грн.). Відповідно до ст. 221 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, підвідомчі районним, районним у містах, міським чи міськрайонним судам.

 33. марія on Червень 23rd, 2015 at 20:08

  Дякую ! І скажіть ще будь -ласка – якщо громадянин не змінив фотографія по досягненню 25- річного віку і у нього немає реєстрації місця проживання то у якій послідовності на нього складається адмін. штраф. Спочатку за фото а потім за проживання без реєстрації ? І чи можна на одну людину одночасно в один день складати 2 адмін. штрафи чи ні ?

 34. Екатерина on Червень 25th, 2015 at 09:24

  Якщо особа послідовно (одночасно) здійснила кілька адміністративних правопорушень, які у відповідності з чинним законодавством розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), то на порушника складається один Протокол. У ньому зазначаються всі порушення і статті КУпАП або інший нормативний акт, який передбачає адміністративну відповідальність за вчинене порушення.

 35. люба on Липень 10th, 2015 at 08:45

  Мені 24 я ше не зробила паспорт , 17 років я пішла в паспортний стіл мені сказали тре привести 3 свідків шо я то я і сплатити штраш , я згідна сплатити штраф но не хочу нікого за собою тягнути .допоможіть шо мені робити я затянула з цею проблемою мені стидно

 36. Екатерина on Липень 10th, 2015 at 11:02

  Шановна Любов, необхідними документами, які потрібно подати, для отримання паспорта громадянина України є: заява про видачу паспорта; свідоцтво про народження; дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см (фотокартки, що подаються для оформлення паспорта, мають бути виконані з одного негатива, із зображенням обличчя виключно анфас, без головного убору, виготовленими на тонкому білому або кольоровому фотопапері без кутика; для громадян, які постійно носять окуляри, обов’язкове фотографування в окулярах). Відсутність одного з документів, що включені до вищевказаного переліку, позбавляє можливості отримати паспорт. Дійсно, проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, проживання без реєстрації – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).

 37. Кристина on Липень 18th, 2015 at 18:32

  Здравствуйте, столкнулась с такой ситуацией.. Нашла работодателя в Швеции, и начала оформлять нужные документы для визы. Так как паспорт чистый, Бронислав, так звали “работодателя” предложил сделать дипломатическую латвийскую визу на 90 дней и сказал что нашел человека, дипломата который мне ее поставит. За трудоустройство платить не нужно было, только за визу тому дипломату из Латвии.
  Для визы требовался загран паспорт и копии первой, второй и одиннадцатой страницы гражданского паспорта., так же две фотографии 3.5 на 4.5.
  Документы отправила автобусом как договорились. На следующий день, Бронислав сказал что документы получены и отправлены на оформление, через день виза якобы уже стояла в паспорте.
  Я попросила сделать скан копию что бы убедиться что виза действительно поставлена, мне ответили “ок” и пропали на три дня.
  На мои сообщения и звонки не было ответов.
  Позвонив в Ригу тому самому дипломату убедилась что дело плохо, тот самый дипломат выключил телефон и пропал из зоны доступа.
  После сотни звонков в скайп, мне наконец ответил Бронислав и сказал что у него куча работы и он не в состоянии отвечать всем.
  В итоге мне сказали что визу аннулируют и документы вышлют мне обратно.
  Скажите пожалуйста, что делать в такой ситуации, могли ли они набрать кредитов или еще чего натворить?
  Что сделать что бы обезопасить себя?

 38. Екатерина on Липень 21st, 2015 at 08:14

  Шановна Христино, за консультацією звертайтеся по тел.067-364-33-77.

 39. Олена on Липень 31st, 2015 at 19:47

  А де можна взяти реквізити для сплати цих 17 гривень (Десняньский район, Київ)? Щоб вже оплатити і йти з оплаченою квитанциєю? Підкажіть будь ласка. Дякую

 40. Екатерина on Серпень 3rd, 2015 at 08:00

  Олено, зателефонуйте на гарячу лінію міграційної служби.

 41. марія on Серпень 12th, 2015 at 07:18

  Добрий день ! Скажіть будь-ласка як виписати своїх родичів із свого будинку ( приписані вони були коли дім був батьківським а зараз він переписаний на мене ). Які потрібні документа і куда звертатися ( виписати треба 4 чоловік – чи можна всіх одночасно чи по одному.

 42. марія on Серпень 12th, 2015 at 07:22

  Фактично вони там не проживають 5-10 і більше років .

 43. Екатерина on Серпень 12th, 2015 at 09:08

  Доброго дня, Маріє. В судовому порядку Ваших родичів можна зняти з місця реєстрації одночасно. Для детальної консультації звяжіться з нами по телефону: 067-364-33-77.

 44. Ігор on Серпень 12th, 2015 at 11:13

  Моя донька в минулому році виїхала до Австралії з візою на один рік. В цьому році там вона вийшла заміж і візу на перебування в країні їй продовжили ще на два роки. Але в грудні 2015 року закінчується дія її закордонного паспорту. Законодавство України дає можливість продовжити дію закордонного паспорту або замінити паспорт на новий у звязку зі зміною прізвища в країні перебування. А як бути з паспортом громадянина України, адже при зміні прізвища буде невідповідність документів (виїзд до України в найближчий час не планується)?

 45. Екатерина on Серпень 13th, 2015 at 09:50

  Доброго дня. Відповідно до законодавства України паспорт громадянина України не міняють (в тому числі при зміні прізвища після укладення шлюбу) за кордоном. Для того, щоб отримати закордоний паспорт, спочатку потрібно замінити паспорт громадянина України на новий у зв’язку із зміною прізвища, а для цього потрібно повернутися в Україну і за місцем реєстрації здійснити певні необхідні дії.

 46. Юлія on Вересень 13th, 2015 at 17:32

  Добрий день. Чи вважається недійсним паспорт, у якому в графі “Ким виданий” в українському варіанті написання помилка (в російському варіанті правильно) – неправильно перевели російське “-кский” на “кцький” – зайва буква “к”? Всі інші данні ПІБ, дата і місце народження правильні. Помилку виявили аж через 10 місяців після видачі паспорту( Чи можна вважати недійсними договори, заключені за цим паспортом? В договорах указано правильно як “цький”. Що порадите?

 47. Екатерина on Вересень 18th, 2015 at 09:15

  Юліє, з такою помилкою, паспорт можна поміняти на новий, проте укладені договори по нинішньому паспорту та по новому паспорту не вважатимуться недійсними.

 48. Есміра on Жовтень 22nd, 2015 at 13:05

  Доброго дня ! потрібна допомога , я штраф не заплатила і продовжує проживати без прописки на Україні. Чи можливо до мене повторно застосувати адміністративний штраф?

 49. Екатерина on Жовтень 23rd, 2015 at 08:57

  Шановна Есміро, з Вашого питання я зрозуміла, що Вас було зобов’язано сплатити штраф, але Ви його не сплатили. У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу про адміністративні правопорушення (далі − КпАП), постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
  У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
  - подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
  - витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

 50. марія on Жовтень 28th, 2015 at 19:57

  Добрий день! Допоможіть будь-ласка порадою. У мене така проблема. У моєму ідентифікаційному коді помилка, під час його перевірки – стать замість жіночої стоїть чоловіча. Я була у податковій вони сказали що стать не вказується ( але я бачу що вони збрехали- тому що передостання цифра відповідає за стать, непарна цифра- чоловіча стать, парна- жіноча). У мене непарна 9. Розкажіть мені чи можна його змінити і як це робиться. Через цю помилку мені відмовити у призначені на посаду державного службовця ( чи мали право відмовити мені- через невідповідність статі)- якщо ні то на який закон мені посилатись ?

 51. Екатерина on Жовтень 29th, 2015 at 09:36

  Доброго дня, Маріє! Є випадки, коли ідентифікаційний код визначений помилково через застосування невірної дати народження, і при цьому такі особи працюють десятками років на державній службі. Якщо ви переконані, що через невірновизначений код Вас не прийняли на роботу, то потрібно відстоювати свої права і першочергово звернутися письмово до органу, що видав іден. код, із відповідним запитом.

 52. Влад on Січень 14th, 2016 at 13:00

  Добрий день. У мене викрали паспорт , звернувшись до міліцї я отримав довідку , що його дійсно викрали , але з відновленням документа я затягнув на 1,5 року. Чи буде зараз довідка з міліцї дійсна та чи можна буде відновити паспорт взагалі?

 53. Екатерина on Січень 14th, 2016 at 16:30

  Шановний Владе, на основі довідки звертайтеся до центру по наданню адміністративних послуг за місцем реєстрації, вам зроблять новий паспорт в місячний строк.

 54. Олена on Січень 22nd, 2016 at 16:23

  Доброго дня. Підкажіть таке. Якщо молода сім’я зараз мешкає у Сполучених штатах (чоловік, дружина, син 5 років) і знялася з реєстрації місця проживання в Україні, то чи є порушенням термінів реєстрації у цьому разі, якщо вони згодом повернуться до України і звернуться за поновленням місця реєстрації? Чи повинні громадяни України, які працюють за кордоном і мають там відповідні дозволи і реєстрацію місця проживання, мати реєстрацію місця проживання в Україні?

 55. Екатерина on Січень 25th, 2016 at 08:26

  Шановна Олено, до Вас є декілька запитань і необхідна інформація по Вашому питанню. Звертайтеся за тел. 067-364-33-77

 56. Ірина Анатоліївна on Лютий 4th, 2016 at 13:12

  Добрий день! При нападі грабіжника були вкрадені документи і паспорт.В місячній термін паспорт видали новий у віці 43 роки.Зараз при оформленні документів на спадщину нотаріус сказала,що потрібно вклеяти нову фотокартку на 45 років.При зверненні в папортний стіл мене оштрафували на суму 51 грн.мотивуючи тим,що пройшло не два роки,а сім. Скажіть будь-ласка чи правомірні дії нач.паспортного столу і чи потрібно мені через два роки після видачі нового паспорта вклеювати нову фотокартку.Спасибі за відповідь.

 57. Екатерина on Лютий 4th, 2016 at 15:26

  Шановна Ірино Анатоліївно, незалежно від дата видачі, фото у 25 і 45 р. необхідно вклеювати.

 58. Руслана on Лютий 29th, 2016 at 15:05

  Доброго дня. Хотіла б запитати якщо мені 17 років і в мене ще не має паспорта. Що буде і який штраф мені дадуть?

 59. Екатерина on Березень 1st, 2016 at 11:21

  Шановна Руслано,громадянин, який ухиляється від вчасного оформлення паспорту, несе адміністративну відповідальність та карається штрафом. Проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, проживання без реєстрації – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).

 60. Любов on Березень 15th, 2016 at 16:59

  Чоловіком надано генеральне доручення для мене в якому вказано ВСЕ!! звернулась в паспортний стіл щоб прописати чоловіка ,мені відмовили в прописці ,сказали що потрібно виписати адмінштраф за порушення термінів прописки,/прошу пишіть я сплачу штраф,/ і цей протокол має підписати ТІЛЬКИ ОСОБИСТО ЧОЛОВІК

 61. Екатерина on Березень 16th, 2016 at 15:15

  Доброго дня, Любове. Посадова особа має рацію. Штраф нерозривно пов’язаний з особою, яка вчинила правопорушення. Ознайомтеся з нормами ст.256 КпАП України – і Вам стане все зрозуміло.

 62. Богдан Миколайович on Квітень 3rd, 2016 at 19:10

  Дрбрий день. Чи потрібна заміна фото в загран паспорті при досягненні 25 років ?

 63. Екатерина on Квітень 4th, 2016 at 07:23

  Доброго дня, Богдане Миколайовичу. Чинним законодавством не передбачена заміна фото в паспорті для виїзду за кордон. Такий паспорт дійсний протягом 10 років з дня його видачі.

 64. Маряна on Квітень 8th, 2016 at 23:50

  Допоможіть,будь ласка розібрати ситуацію,якщо дитина досягає 13 річного віку,проживає з батьками і один з них звернувся щоб зареєструвати її,то працівник паспортного має право штрафувати батьків за те що вони нереєстрували дитину?і хто виносить постанову суд чи адмінкомісія?і аналогічна ситуація,тільки хлопцеві не 13 років а 17 і він хоче прописатись,бо паспорт виданий,а штампа про реєстрацію немає?то який розмір штрафу в обох ситуаціях,і хто його оплачує і хто виносить постанову по адмінпротоколу?Дякую за увагу?

 65. Екатерина on Квітень 11th, 2016 at 08:57

  Шановна Мар’яно, замовляйте платну консультацію, в якій детально проаналізуємо кожну з наведених Вами ситуацію, за тел.067-364-33-77.
  З повагою,
  ЮК “Юріс-Консалт”

 66. Дарина on Квітень 12th, 2016 at 13:18

  Доброго дня!Хочу зареєструвати місце проживання дитини 9років. Накладається штраф в такому випадку?Дякую!

 67. Екатерина on Квітень 13th, 2016 at 08:51

  Шановна Дарино, так, штраф буде. Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», громадяни України зобов’язані протягом десяти днів після прибуття на нове місце проживання зареєструвати його. Таким чином, виходить, що і новонароджена дитина має бути зареєстрована за адресою батьків (одного з батьків) протягом 10 днів з моменту народження.
  За порушення терміну, встановленого у ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», надання заяви про реєстрацію місця проживання передбачається адміністративна відповідальність (за ст. 197, 199 КУпАП), яка тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).

 68. Вікторія on Квітень 13th, 2016 at 11:48

  Була зареєстрована у Вишгородському р-ні Київської області. Знялась з реєстрації. Зараз не має куди зареєструватись. Але я 9 років проживаю в службовому приміщенні на території Вишгородського району.. Дане приміщення не має статусу житла. Між мною і установою, що надала мені це приміщення в користування, заключений договір найму. Питання чи можу я зареєструватись до такого приміщення, або взагалі якомусь центрі чи щось тому подібне на території Вишгородського району. 20 річна донька в цій же ситуації. Не може отримати закордонний паспорт. Я після закінчення контракту можу втратити роботу.

 69. Іван on Квітень 14th, 2016 at 23:08

  Доброго дня! Із 4 квітня реєстрацію місця проживання проводять сільські ради. Маю порушений термін надання заяви про реєстрацію місця проживання. Я згоден понести відповідальність. Але через те, що відсутні бланки протоколів за правопорушення, визначене у ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стягнення на мене не можуть накласти і тому мені відмовляють у реєстрації. Пропонують почекати поки відповідні протоколи будуть розроблені.Звернення до районних служб також не дає результату. Що робити?

 70. Екатерина on Квітень 18th, 2016 at 09:39

  Шановний Іване, Державна міграційна служба України (ДМС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів. На сайті http://dmsu.gov.ua/pro-dms-ukrainy можна знайти телефон гарячої лінії ДМС Вашої області і поскаржитися на бездіяльність посадових осіб, що здійснюють реєстрацію на місцях. Відповідно до п. 4.Правил реєстрації місця проживання громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
  Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.

 71. Василь on Квітень 18th, 2016 at 20:29

  Дорого дня! Допоможіть будь ласка! Виписався з місця проживання ( з гуртожитку) два роки тому, від тоді за місцем проживанн не реєструвався. ( був за кордоном) На даний момент хочу зареєструватись за місцем проживання, але просторочив термін вклеїння фото в паспорті (термін просторочки 3 місяці) В центрі надання адмінстративних послуг не хочуть реєструвати, мотивуючись тим що в мене немає фото в паспорті, мовляв він недійсний. а в паспортному столі пояснили що вони не можуть вклеїти фото без місця проживання(реєстрації)! Ніяка з двох структур ( паспортний стіл і центр надання адміністративних послуг) не можуть дійти згоди що має бути перше реєстрація + вклейфото, чи вклейфото + реєстрація! звісно і дати відповідь на це питання з законодавчої точки зору не можуть так як спостерігається відсутність знання законів (компетенціїї) Допоможіть будьласка порадою, дякую!

 72. Екатерина on Травень 6th, 2016 at 09:11

  Шановний Василю, така ситуація не передбачена жодним нормативно-правовим актом,тому і виникають описані Вами труднощі. Ви порушили законодавство двічі. Вам потрібно звернутися в місцеве відділення міграційної служби (за місцем видачі паспорта) для оформлення протоколу та сплати штрафу за прострочення. Тут і повинні вклеїти фото. Попередньо зателефонуйте на гарячу лінію Міграційної служби тієї області, в якій Ви зараз проживаєте або ж, якщо маєте час, зверніться безпосередньо до начальника міграційної служби найближчої адміністративної одиниці.

 73. Екатерина on Травень 6th, 2016 at 09:22

  Шановна Вікторіє, для відповіді на переше запитання потрібно ознайомитися з договором найму та контрактом.Ваша донька повнолітня, їй потрібно обов’язково зареєструватися (наприклад, у родичів чи знайомих) не тільки для отримання закордонного паспорту, а й для відкриття віз. Якщо Вас цікавить грунтовна консультація – замовляйте її по тел. 067-364-33-77.

 74. Юлія on Травень 17th, 2016 at 12:56

  Добрий день! Підскажіть, будь ласка, куди потрібно сплачувати штраф за невчасно вклеєну фотографію. Хто має виносити рішення про штраф.

 75. Екатерина on Травень 19th, 2016 at 07:35

  Шановна Юліє, посадові особи міграційної служби, за місцем вклеювання фото.

 76. Юлія on Травень 20th, 2016 at 09:28

  Добрий день. Як правильно оформити протокол про адміністративне правопорушення, якщо звернулися з тим, що немає тривалий час місця реєстрації. Стосується і повнолітньої особи, і неповнолітньої (звертається мама, в якої не прописані 2 дітей з народження, дітям вже понад 10 років).
  Коли заповняється протокол, що вказувати в графі “порушив вимоги”? (наприклад, якщо не вклеєна фотографія, то вказуємо, що порушив п.8 Положення про паспорт громадянина Україні” затвердженого постановою ВР від 26.06.1992 №2503-ХІІ), а якщо немає місця проживання, то які вимоги порушуються?

 77. Юлія on Травень 20th, 2016 at 11:22

  І ще скажіть будь, ласка, якщо людина звернулася вперше, то потрібно писати протокол чи достатньо постанови?

 78. Екатерина on Травень 23rd, 2016 at 07:41

  Шановна Юліє, замовляйте платну консультацію (тел. для довідок 067-364-33-77)

 79. Галина on Липень 1st, 2016 at 21:46

  Доброго дня у моєї подруги проблема, немає паспорта, оскільки з дуже бідної сім’ї і немає прописки, їй скоро народжувати, у чоловіка прописатися не може, бо ого батько є одноосібним власником будинку і не хоче приписати, чи може вона отримати паспорт в іншому районі, чи можна її якось приписати, якщо свого житла у них нема перебивають по друзях і чи отримає дитина свідоцтво про народження? Допоможіть будь-ласка бо хороша сім’я тільки бідна

 80. Галина on Липень 1st, 2016 at 21:58

  І ще інформація, у чоловіка подруги, покищо не офіційного є брат теща якого може приписати до свого дому але хоче документ за яким моя подруга не буде претендувати на будинок чи їх майно. Що це за документ і чи можна так присатися

 81. Екатерина on Липень 2nd, 2016 at 09:15

  Шановна Галино, до Вашого відома: паспорт видається у 16 років безкоштовно, а тому багатим не потрібно бути, щоб отримати його. Крім того, при народжені матір Вашої подруги повина була приписати свою дитину до свого місця проживання. Обов’язково потрібно отримати паспорт та зареєструвати місце проживання. Без цього ваша подруга не зможе отримати свідоцтво про народження дитини та виплату при народженні дитини. Приписка не дає право власності на будинок чи його частину, ніякого документа не потрібно при цьому писати.

 82. Роберт on Липень 4th, 2016 at 18:28

  Доброго дня я хочу прописатися по адресі якій зараз живу але перед цим я виписався на стару адресу чи можна ще раз взяти документ про виписку на цю адресу якщо так то що потрібно для цього

 83. Екатерина on Липень 5th, 2016 at 09:27

  Шановний Роберте, Вас не зареєструють за новою адресою до того часу, як Ви не подасте заяву до відповідного підрозділу Міграційної служби з необхідним переліком документів, серед них і талон зняття з реєстрації місця проживання (попереднього).Талони зняття з реєстрації місця проживання в Україні зберігаються в картотеці до надходження відомостей про реєстрацію місця проживання осіб за новим місцем проживання або протягом шести років, після чого вилучаються і знищуються. Радимо попередньо звернутися по телефону до Міграційного органу за попереднім місцем реєстрації, щоб з’ясувати Ваше питання.

 84. Наталія on Липень 15th, 2016 at 15:58

  Доброго дня. Сестрі виповнилося 25 р, і треба вклеювати фото, а в неї нема прописки. Яка послідовність правильна має бути

 85. Екатерина on Липень 19th, 2016 at 07:29

  Доброго дня, Наталіє. За місцем реєстрації вклеюється фото. Потрібно зареєструвати місце проживання і вклеїти фото, при чому це все потрібно зробити в місячний строк після виповнення 25 років.

 86. Діана on Липень 24th, 2016 at 08:39

  Доброго дня, мені тільки що виповнилося 16 років я зарас проживаю у США і не маю особистого паспорта, але є вклеєна у за граничному паспорті батьків, я збираюсь в бистрому часі в’їхати в Україну для того щоб зробити паспорт чи будуть проблеми, і чи прийдеться заплатити штраф?

 87. Екатерина on Липень 25th, 2016 at 10:21

  Шановна Діано, Вам потрібно буде зробити 2 паспорта: національний, а потім закордоний. Потрібну інформацію можна знайти:http://dmsu.gov.ua/posluhy/pasport-gromadyanina-ukrajini/702-vidacha-pasporta-gromadyanina-ukrajini-osobam-yaki-dosyagli-16-richnogo-vik

 88. марія on Липень 26th, 2016 at 05:47

  Добрий день.! Скажіть будь-ласка чи може забрати інша особа закордонний паспорт якщо ця людини не може або її немає в країні. Які закони порушує державний службовець і яка відповідальність за них ?

 89. Екатерина on Липень 26th, 2016 at 08:38

  Шановна Маріє, не може. Якщо закордонний паспорт – біометричний, то як може забрати інша особа?! Там же відбитки пальців потрібні власника паспорта. Паспорт можна забрати в будь-який час після виготовлення.

 90. марія on Липень 26th, 2016 at 23:19

  без відбитків

 91. Екатерина on Липень 27th, 2016 at 09:59

  Маріє, отримання закордонного паспорта законодавчо регламентовано. Відповідно до п. 19 Порядку провадження за заявами про оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини паспорт/проїзний документ видається особисто заявникові, а у виняткових випадках також його батькам (усиновителям), опікунам,
  піклувальникам або іншій особі за дорученням заявника. Особа, яка отримує паспорт/проїзний документ, поряд з підписом заявника на заяві-анкеті ставить свій підпис із зазначенням прізвища та дати.

 92. Тетяна on Серпень 4th, 2016 at 01:47

  Доброго дня!Підскажіть будь ласка як бути в такій ситуації.Мій брат повертався з Росії(а саме Сочі).За час перебування там йому виповнилося 25,від того моменту пройшло 1місяць і 2 тижні.На кордоні його не пропустили відправили назад до Росії у Ростов на Дону.Що йому за це буде,і чи випустять його.І як правильно поводитись у такій ситуації.Які модуль бути штрафи і чи можна оплатити їх тут на Україні?Дякую

 93. Екатерина on Серпень 8th, 2016 at 10:21

  Шановна Тетяно, телефонуйте на гарячу лінію міграційної служби України.

 94. Анна on Вересень 16th, 2016 at 08:17

  Добрий день! Роз’ясніть будь-ласка, розпорядчий документ про накладення штрафу виноситься адмінкомісією чи на засіданні виконкому (в сільській раді)? Ким повинен складатись протокол про здійснене правопорушення (ст.197, ст.198) і якими статтями це регламентується? Дякую.

 95. Екатерина on Вересень 21st, 2016 at 10:38

  Шановна Анно, ст. 255 КпАП визначає коло осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Згідно ч. 2 зазначеної статті складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 197 КпАП, можуть посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад. Стаття 258 КпАП наводить перелік випадків, коли протоколи не складаються.

 96. Павло on Жовтень 13th, 2016 at 15:30

  Доброго дня!підскажіть будь-ласка що робити у такій ситуації,мені 25 років і у мене досі немає паспорта,і я незареєстрований по місцю проживання.що мене чекає.і як зробити паспорт.

 97. Екатерина on Жовтень 17th, 2016 at 11:25

  Шановний Павле, Вас чекає відповідальність, передбачена КпАП України – читайте статтю, під якою Ви залишили свій коментар. Рекомендуємо Вам звернутися до центру адміністративних послуг за місцем Вашої реєстрації.

 98. Оксана on Листопад 1st, 2016 at 12:24

  Добрий день!У мене таке запитання до Вас: Моєму сину 12 років і він громадянин США. Ми повернулися в Україну, ще в 2005 р.і я його незареєструвала в Україні,що мені тепер робити?

 99. Екатерина on Листопад 2nd, 2016 at 09:43

  Доброго дня, Оксано. Відповідно до п. 2.3. Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів відомості про дітей віком до 14 років, місце проживання яких реєструється з батьками, вносяться до заяви одного з них. Особа, яка досягла 14-річного віку, подає заяву про реєстрацію місця проживання особисто. При проживанні батьків за різними адресами для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним з батьків надається письмова згода другого з батьків та довідка територіального підрозділу або адресно-довідкового підрозділу територіального органу ДМС за місцем його проживання про те, що дитина не зареєстрована разом з ним. У разі якщо місце проживання другого з батьків зареєстровано в межах обслуговування адміністративно-територіальної одиниці територіального підрозділу, яким розглядається заява про реєстрацію місця проживання дитини, інформація перевіряється цим територіальним підрозділом або надається адресно-довідковим підрозділом відповідного територіального органу ДМС.

 100. Марія on Листопад 22nd, 2016 at 14:34

  Доброго дня. Скажіть будь ласка. Якщо знята з реєстрації 8 місяців тому. Чи можу я зараз приписатися. І яка процедура. Скільки часу чекати на прописку. Чи є якесь порушення що 8 місяців не була прописана

 101. Екатерина on Листопад 23rd, 2016 at 12:12

  Шановна Маріє, необхідно звернутися до органу реєстрації – у відповідний орган місцевого самоврядування або в центр надання адміністративних послуг (якщо такий центр створено).
  Особа зобов’язана зареєструвати своє місце проживання протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації попереднього місця проживання і прибуття до нового. Якщо під час подачі документів буде встановлено, що особа звернулася для реєстрації нового місця проживання після спливу 30 календарних днів після зняття з реєстрації попереднього місця проживання або подала для реєстрації місця проживання недійсний паспорт громадянина України, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг складає на неї адміністративний протокол за вчинення правопорушення, визначеного у статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 102. Олена on Грудень 20th, 2016 at 16:49

  Чи мають право адміністратори Цнапу складати протокол про притягнення до адмін відповідальності за невчасну реєстрацію місця проживання. Чи являвся в 2000 році і до 2000 року погосподарський облік припискою громадян а особливо новонароджених дітей

 103. Екатерина on Грудень 23rd, 2016 at 16:32

  Шановна Олено, працівник ЦНАП має такі повноваження. Погосподарський облік – не є пропискою фізичних осіб.

 104. Наталія on Січень 28th, 2017 at 18:06

  Скажіть, будь ласка, якщо третя частина квартири переписана на сина, а він в той час, коли оформлялись документи, був приписаний в двох місцях помилково, йому було тоді лише 3 роки, то чи правомірна його частина? Чи може хтось з власників зменшити її чи забрати?

 105. Екатерина on Січень 30th, 2017 at 16:06

  Доброго дня, Наталіє. Що означає “квартира переписана” у Вашому розумінні? Факт реєстрації у квартирі – не є підставою набуття права власності на квартиру чи її частину.

 106. Наталія on Січень 30th, 2017 at 17:23

  Його дід переписав свою частину власності на нього.

 107. Екатерина on Січень 31st, 2017 at 09:11

  Наталіє, “переписав” – такого нема, є: заповів, подарував, продав і т.д.

 108. Наталія on Січень 31st, 2017 at 10:48

  Подарував дід.

 109. Марина on Лютий 14th, 2017 at 19:12

  здравствуйте, скажите пожалуйста, хозяйка дома прописала свою невестку , но дело в том, что дом у нее на две половины, два хозяина, по документам два хозяина, один на 1/2 общая , и второй хозяин-1/2, но хозяйка купила вторую половину у второго хозяина, позже он умер, но она не переоформила документы, остались старые, вытяг в котором два хозяина, она имеет право прописать в этом доме сына , внука , невестку? или же нужно обязательно переоформить, и нужно право на наследство. проблема в том что невестку уже прописали…

 110. Екатерина on Лютий 20th, 2017 at 10:56

  Шановна Марино, коли купили 1/2 будинку у другого господаря і чи є договір купівлі – продажу? Хочемо нагадати Вам, що реєстрація проживання у будинку не надає права власності на будинок і успадкування при певних умовах. Надамо вичерпну юридичну консультацію – телефонуйте 067-364-33-77

 111. марія on Березень 30th, 2017 at 18:15

  Добрий день! Скажіть будь-ласка чи платиться штраф за втрату закордонного паспорта. Яку суму . на який рахунок і в якому законі це можна почитати.

 112. марія on Березень 30th, 2017 at 18:21

  Добрий день! Скажіть будь-ласка чи платиться штраф за втрату закордонного паспорта. Яку суму

 113. Николай on Червень 3rd, 2017 at 09:03

  Добрый день,мне 27 лет,и так получилось что я 16лет не получал паспорт гром.Украины. Вопрос Какой будет процедура оформления и сколько будет штраф??? А самое главное получу ли я Биометрический паспорт.??? Спасибо большое!!!!

 114. наталя on Липень 11th, 2017 at 15:16

  доброго дня порадьте що робити у паспорті не вклеєна фотографія в 45 і немає прописки куди перше звернутися

 115. Тетяна on Липень 13th, 2017 at 14:48

  Що робити, якщо я вчасно не забрала ідентифікаційний код?

 116. abramova.y on Липень 27th, 2017 at 15:39

  Тетяна, зверніться до відділу ДФС який займається видачею ідентифікаційних номерів громадянам повторно.

 117. abramova.y on Липень 27th, 2017 at 15:45

  Наталя, вам необхідно звернутися до Державної міграційної служби в вашому місті (паспортний стіл)

 118. abramova.y on Липень 28th, 2017 at 14:26

  Микола, радимо вам з цих питань звернутися до державної міграційної служби (паспортного столу)або проконсультуватися з вашого питання на гарячій лінії ДМС.

 119. Світлана on Лютий 6th, 2018 at 20:49

  Скажіть будь ласка, який розмір штрафу якщо і досі людина з паспортом часів срср? Дякую!

 120. Anna on Лютий 28th, 2018 at 23:45

  доброго дня!
  я приблизно 7 років проживаю за кордоном. є прописка в україні. своєчасно не змінили фото в паспорті укрїни коли виповнилось 25. зараз мені треба виписатися з квартири в україні. оформили довіреність(доручення) бабусі це зробити. але там потребують паспорт україни.я вже громадянка іншої держави тому паспорт україни не дійсний. не знаємо що робити.

 121. Наталі on Серпень 17th, 2018 at 14:01

  Доброго дня! Підкажіть будь-ласка. Прізвище не змінено 5 років. Я вважвла чоловік закрив діло про розлучення. Але виявилось що ні.І є рішення суду про прозірвання шлюбу і зміну мого прізвища на дівоче. Це питання не підіймалося бо й надалі ми проживаємо разом. Що мені грозить.Надіюсь не тюрьма.(((
  І працюю я в державного органі.ЗВІЛЬНИТИ МАЮТЬ ПРАВО? І чи можливо оскаржити рішення суду і залишити прізвище чоловіка???

 122. Надія on Серпень 21st, 2018 at 14:57

  Доброго дня Брату виповнилось 25 р, треба вклеїти фото у паспорт. Але він не має прописки. Чи можливо оновити паспорт без прописки?

Написати відповідь


3 × п'ять =