Визначивши, яка інформація є інформацією про особисте та сімейне життя, КСУ фактично уточнив визначення персональних даних

Конституційний Суд розтлумачив , як слід розуміти положення ч.ч.1, 2 ст. 32, ч.ч. 2,3 ст. 34 Конституції .

Зокрема роз’яснено, що таке інформація про особисте та сімейне життя, і чи стосується така інформація до конфіденційної інформації про особу, а також чи є збір, зберігання, використання та поширення інформації про особу втручанням у його особисте і сімейне життя.

Інформацією про особисте та сімейне життя, за Рішенням КСУ, є будь-які відомості про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. Як бачимо, ця інформація цілком відповідає поняттю “персональні дані” з Закону “Про захист персональних даних” .

До такої інформації, виходячи з тексту Рішення відносяться:

– Національність;

– Освіта;

– Сімейний стан;

– Релігійні переконання;

– Стан здоров’я;

– Матеріальне становище;

– Адреса;

– Дата і місце народження;

– Місце проживання та перебування;

– Дані про особисті майнових і немайнових відносинах цієї особи з іншими особами;

– Відомості про події та явища, що відбувалися або відбуваються в побутовій, інтимній, товариській, професійної, діловій та інших сферах життя особи.

Винятком є ​​лише передбачена законами інформація, що стосується здійснення повноважень особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органу місцевого самоврядування, посадових чи службових повноважень.

Коштувати також зазначити, Суд підкреслив, що перелік даних, що становлять конфіденційну інформацію, не є вичерпним. Питання про віднесення інформації до конфіденційної має вирішуватися в кожному конкретному випадку.

Фактично, Конституційний Суд суттєво полегшив ситуацію для тих, хто за родом діяльності підпадають під дію Закону “Про захист персональних даних”. Тепер вони зможуть виділити для себе перелік видів інформації, які зі стовідсотковою точністю є для держави персональними даними.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у понеділок, 30.01.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× вісім = 72