Затверджено порядок перевірки відомостей про кандидатів на посади в держорганах

Президент підписав Указ № 33/2012, який стверджує Порядок проведення перевірки відомостей про осіб, що претендують на посади, пов’язані з виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Указ поширюється на держслужбовців, посадових осіб місцевого самоврядування, суддів, а також інших осіб, зазначених у Законі “Про засади запобігання та протидії корупції”.

У Порядку перераховані органи, які проводять перевірки даних про наявність у кандидатів на згадані посади судимостей, притягнення їх до кримінальної відповідальності; достовірності даних, зазначених у декларації, відомостей про стан здоров’я, про освіту і т.д.

Перевірка відомостей може проводитися тільки при наявності письмової згоди кандидата (форма якого також затверджено Указом). За результатами перевірки приймається рішення про відповідність (невідповідність) кандидата пропонованій посаді.

Кандидат, щодо якого проведена спеціальна перевірка, має право ознайомитися з її результатами. У разі незгоди кандидата з результатами перевірки він може подати свої зауваження у письмовій формі відповідному органу.

Указ набуде чинності з дня його опублікування.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у понеділок, 30.01.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 6 = три