Чинний порядок адмінарешту майна платників податків

Сьогодні вступає в силу новий Порядок застосування адміністративного арешту майна платника податків, затверджений наказом Мінфіну № 9 / 20322.

Відповідно до Податковим Кодексом, рішення про арешт приймається керівником (його заступником) органу ДПС. Порядок передбачає ті ж підстави для арешту майна, що і Кодекс – порушення платником правил відчуження майна, яке перебуває в податковій заставі; виїзд за кордон особи, що має податковий борг, відмова платника від проведення обгрунтованої документальної перевірки або від допуску посадових осіб органу ДПС і т. д.

Рішення про накладення арешту на майно має бути оформлено строго за формою (форма також затверджено наказом).

Наказ передбачає, що обгрунтованість рішення про арешт майна повинна бути перевірена судом протягом 96 годин. Для цього рішення керівника (його заступника) органу ДПС подається до суду протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, які зумовлюють таке звернення до суду.

Сама процедура арешту майна здійснюється податковим керуючим або іншою особою, спеціально призначеним для цієї мети, які і висилають платнику рішення про арешт майна (рекомендованим листом) або вручають під розписку, а також організовують опис майна. Вони ж зобов’язані роз’яснити платнику або його представникам права та обов’язки у зв’язку з арештом майна.

Арешт коштів на рахунку платника можливий тільки за рішенням суду.

Рішення про арешт майна може бути скасовано органом ДПС вищого рівня або судом за заявою платника податків. У разі скасування орган ДПС вищого рівня повинен провести розслідування мотивів прийняття такого неправомірного рішення про арешт і залучити винну особу до відповідальності.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у понеділок, 30.01.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 × = дев'ять