Як обійти податок на нерухомість?

Після введення податку на нерухомість, запланованого на 1 липня 2012 року, у фізичних осіб залишиться абсолютно законна можливість уникнути зобов’язання по його сплаті.

Юлія Яшенкова

Старший юрист

Міжнародна юридична група AstapovLawyers

Згідно з чинним положенням Податкового Кодексу України при нарахуванні податку на нерухомість фізичним особам оподатковуваний житлова площа зменшується на 120 кв. метрів для квартири і 250 кв. метрів для житлового будинку. Таким чином, кожен власник з метою оподаткування може зменшити розмір своєї житлової площі, скажімо, оформивши житловий будинок житловою площею в 750 кв. метрів на себе і двох дітей. Таким чином, можна буде заощадити власний бюджет на 14 485,50 гривень.

Також необхідно звернути увагу на те, що податок сплачується виходячи саме з житлової, а не загальної площі об’єкту житлової нерухомості.

Це означає, що гардеробні, комори та інші нежитлові приміщення не враховуються при нарахуванні суми податку. Тобто “сумлінні” громадяни, які зуміли “домовитися” з відповідальним співробітником, зможуть зменшити площу житлових приміщень при проведенні інвентаризації об’єкта.

Нагадаємо, що податок на нерухомість сплачується до місцевого бюджету за місцем реєстрації об’єкта житлової нерухомості. Податок нараховується в розмірі 1% від мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року за 1 кв. м житлової площі для квартир площею до 240 кв. м і житлових будинків площею до 500 кв. м. При цьому, якщо площа квартири перевищує 240 кв. м, а площа житлового будинку – 500 кв. м, ставка податку становить 2,7%.

Нарахування податку для фізичних осіб здійснюється податковими органами на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. При цьому фізичні особи оплачують нараховану суму податку протягом 60 днів з моменту отримання податкового повідомлення-рішення (і відповідних реквізитів для оплати).

За несплату податку фізичними особами передбачені штрафні санкції в розмірі 10% від суми податку (або від суми заниження) при простроченні до 30 днів і 20% – при простроченні понад 30 днів.

Джерело: UBR.UA

Стаття опублікована у понеділок, 30.01.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім × 4 =