Мінфін роз’яснив, як підраховувати кількість днів відрядження

Міністерство фінансів підготувало лист N31-07230-16-10/28802, яким роз’яснюються деякі моменти обчислення строку відрядження згідно Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон.

Слід зазначити, що норми Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів від 13.03.98 р. N 59 (у редакції наказу Міністерства фінансів від 17.03.2011 р. N 362) (далі – Інструкція), визначають порядок направлення у відрядження та відшкодування витрат, понесених у зв’язку з таким відрядженням, виключно для державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.

Так, відповідно до норм Інструкції термін відрядження визначається керівником або його заступником, але не може перевищувати 30 календарних днів (за винятком відряджень для виконання деяких категорій робіт, визначених у постанові Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. N 98 та Інструкції).

Виходячи з норм пункту 4 розділу II Інструкції день вибуття у відрядження і день прибуття з відрядження включаються до строку відрядження. Тому визначення кількості днів відрядження для виплати добових проводиться з урахуванням дня вибуття у відрядження й дня прибуття до місця постійної роботи, що зараховуються як два дні.

Стаття опублікована у вівторок, 31.01.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× дев'ять = 27