Про мінімальні пенсії в Україні

Який розмір мінімальної пенсії в Україні і хто її отримує?

Катерина Гутгарц

Головний редактор порталу Prostopravo.сom.ua, юрист

Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок – 30 років страхового стажу в Україні встановлений у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1 січня 2012 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність становить 822 грн, з 1 квітня 2012 він становитиме 838 грн., з 1 липня 2012 року – 844 грн., з 1 жовтня 2012 року – 856 грн., а з 1 грудня 2012 – 884 грн.

У той же час для деяких категорій пенсіонерів, встановлено мінімальний розмір пенсії в більшому розмірі. Так, для осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівників, зайнятих повний робочий день під землею, які відпрацювали на підземних роботах не менше 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком 1 мінімальний розмір пенсії встановлюється у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менше трьох прожиткових мінімумів для осіб, що витратили працездатність.

Крім того, за кожний рік страхового стажу понад 35 років для чоловіків і 30 років для жінок нарахована відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія за віком збільшується на 1%, але не більше ніж на 1% мінімального розміру пенсії.

Встановлений мінімальний розмір пенсії за віком є ​​гарантованим мінімумом, який пенсіонер буде отримувати за наявності необхідного страхового стажу. За наявності страхового стажу меншої тривалості, пенсія за віком встановлюється в розмірі пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком. Наприклад, при страховому стажі 15 років (мінімальний страховий стаж для отримання пенсії за віком) для жінки мінімальна пенсія складе 822 грн. / 2 = 411 грн.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у вівторок, 31.01.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− чотири = 5