Нацкомісія буде боротися з “кишеньковими” кредитними спілками

Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України оприлюднила проект змін до закону “Про кредитні спілки” щодо асоційованих осіб.

Проектом закону передбачається врегулювання питань з формування органів управління кредитних спілок та чіткого визначення розміру суми кредиту, який може бути наданий одному члену кредитної спілки та його асоційованим особам, а також фермерським господарствам та приватним підприємствам, що знаходяться в його власності.

Документом було запропоновано заборонити асоційованим особам входити до складу органів управління кредитної спілки. До таких осіб віднесені прямі родичі: батько, мати, діти, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки, також чоловік або дружина та їхні прямі родичі.

Крім того, діюча норма закону передбачає, що один член кредитної спілки та його асоційовані особи, а також фермерські господарства та приватні підприємства, які знаходяться в його власності, не зможуть отримати позику на суму понад 20% від капіталу кредитної спілки.

За даними Нацкомфінуслуг, станом на 30 вересня 2011 року кількість кредитних спілок становило 610, членами яких було 1,122 млн. чоловік. Обсяг загальних активів КС був на рівні 2,433 млрд. грн.

За словами президента Національної асоціації кредитних спілок Петра Козинця, необхідність порядку змін асоціацією підтримуються. “Зміни були викликані аналізом негативних явищ, які ми спостерігали наприкінці 2008-2010 роках. Ми повністю підтримуємо ту норму, в якій йдеться про зміну визначення видачі кредитів – 20% всіх кредитів одній особі і асоційованим особам. Вважаю, що цю норму можна було б і посилити, так як члени однієї сім’ї можуть набрати великі суми, які сьогодні складно виплатити, – зазначив він. – Що стосується прав асоційованих осіб, які входять до складу органів управління кредитної спілки, повірте, нічого негативного від цього не буде. Тим більше , що в наглядовій раді люди працюють на громадських засадах, тому не так багато охочих цим займатися. Якщо взяти спілки в районних центрах і селах, там родинні зв’язки будуть обов’язково. Тому ми проти цієї зміни”.

Крім того, П. Козинець відзначив, що крім цих норм, члени кредитного союзу пропонували виключати з кредитного союзу особи, які кілька років не брали участь в діяльності спілки: “Це ми теж підтримуємо. Але, боюся, що прийняття цих норм дуже затягнеться, і нам треба буде довго чекати”.

Стаття опублікована у четвер, 02.02.2012, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ 1 = три