Вступили в силу санітарні норми для підприємств поліграфії

Вступають в силу Державні санітарні норми і правила для підприємств та організацій поліграфічної промисловості, затверджені наказом МОЗ від 19.12.2011 № 932.

Ці Правила встановлюють основні норми і вимоги щодо обмеження несприятливої ​​дії шкідливих виробничих факторів (фізичних, хімічних, біологічних і т.д.). Правила поширюються на поліграфічні підприємства всіх форм власності.

У правилах встановлені вимоги до території таких підприємств, виробничих приміщень і будівель, до водозабезпечення та каналізації, вентиляції та опалення. Також прописані вимоги до основних і допоміжних поліграфічним матеріалів, до виробничого процесу і засобів захисту працівників, вимоги до режиму праці.

Зокрема, відповідно до Правил не допускаються роботи у виробничих приміщеннях без природного освітлення. Організація освітлення робочих приміщень і зон має виключати попадання прямих і відбитих світлових потоків в органи зору. Не допускається в цехах (дільницях) застосування лише місцевого освітлення.

Площа виробничого приміщення на одного працівника повинна становити не менше 4,5 м2, а об’єм – 15 м3. Площа на одне робоче місце з відеодисплейними терміналами (комп’ютерами) повинна становити не менше ніж 6,0 м2, а об’єм – не менше ніж 20,0 м3.

При всіх видах робіт повинні бути передбачені мікропаузи для відпочинку.

Території підприємств повинні відділятися від житлової забудови санітарно-захисними зонами.

Також перераховані джерела шкідливих факторів поліграфічного виробництва.

Так, наприклад, при обробці текстової інформації, комп’ютерної підготовки тексту та ілюстрацій такими факторами є: іонізуюче (рентгенівське) випромінювання; освітленість (показник засліплення, пряме і відбите мерехтіння під час безперервної роботи, яскравість поверхонь, нерівномірність розподілу освітленості); підвищена іонізації повітря.

Також до таких факторів віднесені: стереотипні робочі руху при локальному навантаженні (за участю м’язів кистей і пальців рук (набір тексту)); робоча поза; інтелектуальні навантаження (характер виконуваної роботи); сенсорні навантаження (навантаження на зоровий аналізатор); емоційне навантаження і так далі.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у п`ятниця, 03.02.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


5 + чотири =