ДПС: арбітражні керуючі не можуть обрати “спрощенку”

У листі № 2757/7/15-2217Є від 26.01.2012 р. об’єктом уваги ДПС стали юрособи, що здійснюють управління підприємствами. Визначити, хто відноситься до таких суб’єктів стало необхідним у контексті вирішення питання про застосування спрощеної системи оподаткування.

Згідно п.п. 7 п.291.5 ст. 291 ПК не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання – юридичні особи, які здійснюють діяльність з управління підприємствами. Проаналізувавши КВЕД – 2005 , податкова прийшла до висновку, що до юросіб, що здійснюють управління підприємствами належать особи, що займаються діяльністю, передбаченою класом 74.15 групи 74.1 ДК 009:2005.

Нагадаємо, цей клас включає: діяльність з управління холдинговими компаніями, що оперують в основному в сфері володіння цінними паперами (або іншими частинами капіталу) інших компаній і підприємств з метою здійснення контролю над ними або впливу на прийняття ними управлінських рішень; діяльність арбітражних керуючих, а також : діяльність нефінансових холдингових компаній, діяльність штаб-квартир (офісів) компаній, централізованих правлінь і подібних органів, які контролюють і управляють іншими підрозділами компанії чи підприємства та які зазвичай здійснюють функції з планування та стратегічного чи організаційного керівництва компанією чи підприємством.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у п`ятниця, 03.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


1 − = нуль