НКРЕ пояснила, за якими правилами контролюються засоби обліку електроенергії, споживаної юрособами

Національна комісія у сфері регулювання енергетики (НКРЕ) в листі № 333/11/47-12. Надала кілька роз’яснень, зокрема, щодо застосування Правил користування електричною енергією. (Далі – Правил)

Зокрема, НКРЕ підкреслила, що дія цих Правил поширюється на “всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення)”. І, в свою чергу, Правила користування електричною енергією для населення, на юридичних осіб не поширюються.

Відповідно до Правил споживачі повинні бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами обліку електроенергії (для розрахунку за неї).

Встановлюються ці засоби обліку також згідно згаданим Правилам і згідно “Правил улаштування електроустановок” (ПУЕ) та проектних рішень. Вони (кошти) повинні пройти повірку або державну метрологічну атестацію.

Планові повірка і заміна здійснюються за рахунок власників цих засобів обліку. Непланова заміна здійснюється, як вказує НКРЕ, електропередавальною організацією (або інший, має право виконувати такі роботи) за рахунок організації, на вимогу якої має місце заміна.

Якщо засобу обліку не відповідають Правилам або ПУЕ, то вони повинні бути замінені за рахунок власника коштів.

НКРЕ відзначила також право постачальника електроенергії за регульованим тарифом (відповідно до пункту 8.1 Правил) висувати обов’язкові до виконання споживачем вимоги про приведення засобів обліку (і схем їх підключення) відповідно до Правил.

Державний енергетичний нагляд за технічним станом і експлуатацією електричних установок і мереж, режимами споживання електричної енергії здійснює Держінспекція з енергонагляду.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у п`ятниця, 03.02.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ 6 = сім