Вступили в силу Правила транспортування тварин

З сьогоднішнього дня діють затверджені постановою КМУ №1402 від 16.11.2011 р. Правила транспортування тварин.

Правила встановлюють вимоги перевезення тварин авіаційним, автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом.

Перевезення тварин може проводитися як з супроводом, так і без такого, але, судячи з того, що випадки можливого перевезення без супроводу встановлюються окремо, загальне правило все ж передбачає супровід.

Тварини повинні бути привчені до транспортного засобу, яким вони перевозяться.

Заборонено перевезення цілого ряду тварин, у тому числі тих, які під час руху відчувають біль або не можуть пересуватися самостійно, мають важке відкрите поранення або випадання органів, новонароджених з незагоєною пуповиною, собак і кішок віком до 56 днів, крім випадків перевезення їх з матір’ю .

Хворих або травмовані тварин можна перевозити тільки з метою лікування і діагностики, якщо вони мають незначні пошкодження або хвороба, не доставляє їм додаткових страждань під час перевезення (в будь-якому випадку питання перевезення хворої тварини повинен вирішуватися за рекомендацією ветеринара).

Особливості перевезення виписані для домашніх тварин. Їх необхідно годувати кожні 24 години і поїти кожні 8:00. Дрібні тварини повинні перевозитися в “засоби перевезення спектр поліграфічних суцільнім щільнім дном”

Великих собак в поїздах дозволено перевозити тільки в тамбурі вагона (причому не більше одного собаки в тамбурі), в наморднику. Собаки малих порід можуть перевозитися на руках або “під сідінням власника”, інші тварини (не більше двох) – в тих же засобах перевезення в місцях для ручної поклажі.

В авіатранспорті в пасажирському салоні можна перевозити дрібних тварин, що важать разом із засобом перевезення не більше 8 кг, службових собак (в супроводі кінолога) і собак-поводирів, що супроводжують сліпих і глухих пасажирів. Клітини птахів повинні бути покриті суцільним темною матерією.

Тварини вагою понад 8 кг (разом із засобом перевезення) перевозяться в багажно-вантажних відсіках повітряного судна. Для перевезення їх міжнародними авіарейсами необхідний міжнародний ветеринарний сертифікат і дозвіл на ввезення (вивезення).

В автотранспорті перевозити тварин дозволяється тільки за умови, що вони не забруднюють салон і речі пасажирів і розміщуються на підлозі. У таксі їх можна перевозити і на сидінні, але тільки при наявності підстилки.

Правила містять детальні вимоги пристрої та обладнання транспортних засобів, призначених спеціально і виключно для перевезення тварин, а також особливості перевезення сільськогосподарських, диких тварин, риби та інших гідробіонтів (тобто живуть у водному середовищі).

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у понеділок, 06.02.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


дев'ять + 9 =