З сьогоднішнього дня діють нові вимоги до установки тахографів

Сьогодні, 06.02.2012 р., вступає в силу наказ Мінінфраструктури № 659 від 29.12.2011 р., яким вносяться зміни в Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів.

Зокрема, змінюються вимоги до установки тахографів. Останні повинні будуть встановлюватися в автобусах, які використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км (за діючими правилами – 500 км), а також на вантажних автомобілях з повною масою понад 3,5 тонн .

До вступу в силу цієї норми водії, керуючі зазначеними транспортними засобами, обладнаними тахографами, зобов’язані вести індивідуальну контрольну книжку водія. Форма такої книжки зазнала змін.

Змін зазнали також терміни вступу в силу вимог про встановлення тахографів. Такі вимоги набудуть чинності для:

– Нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 150 км (за чинною редакцією-понад 500 км), перевезення небезпечних вантажів – з 01.06.2012 р.;

– Перевезення вантажів колісними транспортними засобами з повною масою понад 12 тонн – з 01.06.2013 р.;

– Перевезення вантажів колісними транспортними засобами з повною масою понад 12 тонн, нерегулярних та регулярних спеціальних пасажирських перевезень, регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю від 50 до 150 км – з 01.06.2013.

У новій редакції розділу IV Положення фактично скасовані короткі перерви (15 хвилин), передбачені чинною редакцією Положення, які включаються в робочий час водія.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у понеділок, 06.02.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ 8 = дванадцять