Підписано Закон про відповідальність за ненадання обов’язкового примірника документа

31 січня 2012 Президент підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення доставляння обов’язкового примірника документів” (на основі урядового законопроекту № 8541 ).

Зазначеним законом КпАП доповнюється статтею 186-7, яка передбачає, що неподання або несвоєчасне доставка обов’язкового безкоштовного примірника документа тягне за собою адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 гривень). Суб’єктами правопорушення визначені посадові особи та фізособи-підприємці.

Відповідно до нової редакції статті 13 Закону “Про обов’язковий примірник документів”, контроль за своєчасною доставкою обов’язкового примірника будуть здійснювати спеціально уповноважені органи з питань реалізації державної політики в інформаційній та видавничій сферах, у сфері інтелектуальної власності, архівної справи, кінематографії та інші одержувачі обов’язкового примірника документів.

Закон вступить в силу з дня, наступного після його опублікування.

Нагадаємо, обов’язковим примірником документів є примірник різних видів тиражованих документів, який виробник цих документів зобов’язаний передати на безоплатній або платній основі юридичним особам, визначеним законом, зокрема – державним органам, бібліотекам, Книжковій палаті, державному фонду фільмів, Центральному державному кінофотоархіву, судовим органам і т.д. При цьому під документом розуміється матеріальна форма одержання, зберігання, використання та поширення інформації, зафіксованої на папері, магнітній, кіно-, фотоплівці, оптичному диску або іншому носії.

Таким чином, до обов’язкового примірника документів відносять: текстові та електронні видання, видання для сліпих, включаючи аудіопродукцію та інші документи, кіно-, відео-, фотодокументи, нормативно-правові акти у сфері стандартизації, метрології та сертифікації, патентні документи (ст. 6 Закону).

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у понеділок, 06.02.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 1 = сім