Щодо застосування ставки податку на прибуток підприємств платником податку, який зареєстрований у IV кварталі 2011 року

Пунктом152.9 ст. 159 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями, встановлено, що з метою розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.У разі якщо особа ставиться на облік органом ДПС як платник податку в середині податкового періоду, перший звітний податковий період розпочинається з [...]

Витрати на пошук персоналу належать до інших витрат платника податку

Чи включаються до витрат платника податку на прибуток підприємств витрати, пов’язані з пошуком персоналу (у т. ч. витрати на розміщення оголошення у газеті)? Відповідно до пп. 14.1.27 ст. 14 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями) витрати — сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формі, що здійснюються [...]

Відповіді на деякі питання спрощеної системи оподаткування

Лист ДПСУ від 06.01.2012 р. №432/6/15-2216є “Про деякі питання спрощеної системи оподаткування” Державна податкова служба України розглянула звернення Українського союзу промисловців та підприємців від 08.12.2011 р. № 02-1-1100 щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і з викладених питань в межах компетенції повідомляє. 1. Відповідно до підпункту “г” пункту 5 розділу II Закону України від [...]

Оподаткування доходу фізособи від продажу недобудованого будинку

Про оподаткування доходу, отриманого фізособою від продажу права вимоги на нерухоме майно у вигляді житлового приміщення у будинку, будівництво якого не завершено та не здано в експлуатацію Відповідно до ст. 1 Закону України від 18 вересня 1991 року №1560-ХІІ «Про інвестиційну діяльність» зі змінами та доповненнями (далі — Закон №1560) інвестиціями є всі види майнових [...]

НБУ і Мінфін погодили зниження ставки податку для фізосіб при торгівлі ОВДП до 6%

Національний банк України погодив з Мінфіном зниження ставки оподаткування для фізичних осіб при отриманні ними доходу від торгівлі облігаціями внутрішньої держпозики (ОВДП) до 6%. Відповідна домовленість була досягнута на зустрічі першого заступника голови НБУ Юрія Колобова і міністра фінансів Валерія Хорошковського, повідомляє видання “Комерсант-Україна” з посиланням на джерело в НБУ. Згідно ст. 165 Податкового кодексу, [...]