Відображення у Реєстрі податкових накладних, включених до уточнюючих розрахунків

Як правильно відобразити у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних з позначенням «ПНУ» податкові накладні, які були включені до уточнюючих розрахунків, якщо один із них було подано як окремий самостійний документ, а інший — як додаток до податкової декларації з ПДВ?

Відповідно до п. 201.15 ПКУ платник податку веде реєстр виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді, в якому зазначаються порядковий номер податкової накладної, дата її виписування (отримання), загальна сума постачання та сума нарахованого податку, а також реєстраційний номер платника податку — продавця, який видав податкову накладну такому платникові податку.Форма і порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджені наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. №1002 (далі — Наказ №1002).

Згідно з п. 9.4 Наказу №1002, у разі якщо дані документа включаються до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період, до графи 4 «вид документа» заноситься позначення відповідного виду документа з додаванням літери «У» (наприклад, ПН — податкова накладна, ПНУ — податкова накладна, яку включено до уточнюючих розрахунків).

Те саме стосується заповнення графи 5 «вид документа» розділу II реєстру «Отримані податкові накладні» (п. 11.4 Наказу №1002).

Відповідно до п. 12 Наказу №1002 суми, відображені за податковими накладними з ознакою виду документа «ПНУ», підсумовуються наприкінці кожної з частин реєстру у рядках «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період».

Якщо податкові накладні, які раніше не були враховані, включені до уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, що подавався як окремий самостійний документ, то з ознакою виду документа «ПНУ» такі податкові накладні включаються до реєстру виданих та отриманих податкових накладних, що подається за той місяць, в якому подається уточнюючий розрахунок.

Якщо податкові накладні, які раніше не були враховані, включені до уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, що подається як додаток до податкової декларації з ПДВ, то з ознакою виду документа «ПНУ» такі податкові накладні включаються до реєстру виданих та отриманих податкових накладних, що подається за звітний період, за який подається податкова декларація.

Державна податкова служба у Вінницькій області

Стаття опублікована у вівторок, 07.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім + 1 =