Пенсійний фонд уточнив, як нараховувати єдиний внесок на суми компенсації заробітної плати звільненим працівникам

У листі № 18794/03-30 Пенсійний фонд розглянув питання нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати звільненим особам.

Проаналізувавши законодавство, ПФ прийшов до висновку, що якщо суми компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати нараховуються звільненим працівникам за періоди до 01.01.2011 р., тобто до дня вступу в силу закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, єдиний внесок на них не нараховується.

Якщо ж нарахування компенсації відбувається за періоди, починаючи з 01.01.2011 р., єдиний внесок розраховується з урахуванням положень ч.2 ст. 7 закону, тобто нараховується на суму, яка визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), на кількість місяців, за які вона нарахована.

Нагадаємо, згідно п.2.2.8 інструкції зі статистики заробітної плати, суми компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати належать до фонду оплати праці у складі додаткової заробітної плати, яка поряд з основною заробітною платою є базою для нарахування єдиного внеску .

Стаття опублікована у вівторок, 07.02.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


чотири + 1 =