Палата ВССУ у кримінальних справах роз’яснила, як застосовувати амністію за 2011 рік

07.02.2012 р., ВССУ “видав” інформаційний лист №152/0/4-12 з питань застосування Закону “Про застосування амністії в Україні” в редакції від 02.06.2011 р.

Розгляд зазначеного питання пов’язане з тим, що ст. 6 Закону «Про амністію в 2011 році» передбачено звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які вчинили злочини до набрання чинності цим Законом. При цьому новою редакцією Закону “Про застосування амністії в Україні” можливість звільнення таких осіб від відповідальності не передбачено.

Посилаючись на ч.4 ст. 5 КК, ВССУ вважає, що положення Закону “Про амністію в 2011 році” є більш сприятливими для осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності за діяння, які вони здійснили до вступу в силу цього Закону, а тому саме вони підлягають застосуванню.

Суд також підкреслив, що з 1 січня 2012 року набули чинності зміни в ст. 6 КПК , зокрема виключено норми, що передбачають порядок закриття кримінальної справи внаслідок акту амністії. У зв’язку з цим сьогодні порядок застосування амністії згідно з Законом «Про амністію в 2011 році», у разі звільнення від кримінальної відповідальності за діяння, вчинені до набрання чинності зазначеного Закону включно, є процесуально неврегульованим.

Враховуючи положення ч. 1 ст.58 Конституції і статті 5 КК щодо зворотної дії кримінального закону в часі, Суд вважає, що у зазначеній ситуації повинні застосовуватися положення п. «а», ч. 2 ст. 8 Закону «Про амністію в 2011 році», тобто амністія осіб, кримінальні справи та матеріали про злочини яких перебувають у провадженні органів дізнання та досудового слідства, здійснюється за поданням цих органів, погодженим з прокурором, або за заявою самої особи, її захисника чи законного представника.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у середа, 08.02.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× чотири = 12