Парламент прийняв законопроект, що обмежує прийом на держслужбу осіб, які раніше вчинили корупційні правопорушення

7 лютого 2012 Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект Кабінету Міністрів №9473 про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям закону “Про засади запобігання та протидії корупції”, повідомляє інформаційне управління парламенту.

Законопроектом передбачена спеціальна перевірка осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування; обов’язкове подання декларацій про майно, доходи, витрати, зобов’язання фінансового характеру.

Проектом встановлені обмеження для прийому на роботу (службу) в державні органи осіб, які раніше засуджувалися за вчинення злочинів або на яких протягом трьох останніх років накладалися адміністративні стягнення за вчинення корупційних правопорушень; передбачені обмеження щодо роботи “близьких” осіб.

Відповідні зміни передбачається внести до Кримінально-процесуального кодексу, Кодекс законів про працю, Митний кодекс, закони “Про міліцію”, “Про прокуратуру”, та інші (всього 34 закону).

Стаття опублікована у середа, 08.02.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім + 5 =