Скільки чинний дозвіл на виконання будівельних робіт?

Лист Держархбудінспекції від 20.01.2012 р. №40-16-353 «Щодо чинності дозволу на виконання будівельних робіт»

Держархбудінспекція зазначає, що відповідно до п. 1 р. II Прикінцевих положень Закону №509 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» дозвіл на виконання будробіт, отриманий до набрання чинності підпунктами (до 13.04.2009 р.), зазначеними у першому реченні п. 1 р. II Прикінцевих положень Закону №509, зберігають чинність протягом 2-х років з дня набрання чинності цим Законом (тобто з 14.10.2008 р.). Щодо об’єктів містобудування, будівництво яких розпочато, — до завершення їх будівництва.

Ця норма є нормою прямої дії, тож дозволи на виконання будробіт, отримані до набрання чинності пп. 17 п. 10 р. І Закону №509, є чинними та не потребують продовження терміну їх дії в межах строків, встановлених п. 1 р. II Прикінцевих положень Закону №509.

Крім того, відповідно до п. 8 р. V «Прикінцеві положення» Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» дозволи на виконання будробіт, отримані до набрання чинності цим Законом (до 12.03.2011), є чинними до завершення будівництва об’єкта.

Отже, якщо будівництво об’єкта було розпочато згідно з отриманим дозволом, який був чинним на момент набрання чинності зазначеними законодавчими актами, то дозвіл вважається чинним до завершення будівництва.

Стаття опублікована у середа, 08.02.2012, у категорії Ліцензії, дозволи. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 9 = нуль