Зміни до розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» ПКУ, внесені Законом №3609, застосовуються починаючи з 1 квітня 2011 року

У якому звітному періоді платникам податку на прибуток потрібно здійснити перерахунок доходів та витрат відповідно до вимог Закону України №4014?

Законом України від 7 липня 2011 року №3609-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» (далі — Закон №3609), який набрав чинності з 6 серпня 2011 року, внесено зміни до розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI.Пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №3609 визначено, що норми підпунктів 40 — 53, 55 — 59 Закону №3609 щодо змін до розділу III ПКУ застосовуються з першого числа звітного (податкового) місяця, в якому набирає чинності цей Закон, тобто з 1 серпня 2011 року.

Законом України від 4 листопада 2011 року №4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» (далі — Закон №4014), який набирає чинності з 1 січня 2012 року, внесено зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №3609. Зокрема відповідно до п. 5 розділу І Закону №4014 в абзаці першому пункту 2 розділу II Закону №3609 слова «щодо змін до розділу III Податкового кодексу України» змінено словами «щодо змін до розділу III Податкового кодексу України застосовуються з першого числа звітного (податкового) періоду».

Відповідно до п. 2 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ з дати набрання чинності розділом III ПКУ (01.04.2011) платники податку на прибуток підприємств складають наростаючим підсумком та подають декларацію з податку на прибуток за такі звітні податкові періоди: другий квартал, другий і третій квартали та другий — четвертий квартали 2011 року.

Враховуючи викладене, зміни до розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» ПКУ, внесені Законом №3609, застосовуються починаючи з 1 квітня 2011 року.

Таким чином, при заповненні звітності з податку на прибуток за звітний (податковий) період другий — четвертий квартал 2011 року платники податку на прибуток підприємств повинні врахувати зміни, внесені Законом №3609 до розділу ІІІ ПКУ.

Відповідно до п. 6 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ фінансові санкції за порушення податкового законодавства за наслідками діяльності у другому — четвертому календарних кварталах 2011 року до платників податку на прибуток підприємств та платників податків, що перейшли на загальну систему оподаткування, не застосовуються.

ДПС у Житомирській області

Стаття опублікована у четвер, 09.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ сім = 9