Мін’юст роз’яснив, для чого створили єдиний держреєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення

З метою припинення помилкового трактування ідеї створення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення і самих норм, які регулюють це питання, Мінюст 8.02.2012 видав роз’яснення з цього питання.

Як повідомляє Мін’юст, прикладної метою введення Реєстру є забезпечення проведення перевірок відомостей про осіб, які претендують на зайняття певних посад в державних органах.

Передбачається, що аналіз відомостей про осіб, які вчинили корупційні правопорушення, дозволить визначити посади державної служби, пов’язані з найбільшими корупційними ризиками.

На думку Мін’юсту, наявність Реєстру, в якому зберігаються відомості про осіб, які вчинили такі правопорушення, є виховним, стримуючим фактором, який дозволить підвищити добропорядність поведінки публічних службовців.

Відповідно до частини другої статті 21 Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції” відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, повинні вноситися до Реєстру в триденний строк з дня набрання чинності відповідного рішення суду.

Дані про осіб, внесених до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, видаються на запити органів державної влади або місцевого самоврядування при проведенні спеціальної перевірки кандидата на посаду в держоргані.

При цьому такі дані будуть видані тільки при наявності письмової згоди цього кандидата на проведення спеціальної перевірки.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у п`ятниця, 10.02.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 2 = п'ять