Нацбанк змінив порядок регулювання банківської діяльності

Національний банк прийняв постанову, якою внесено зміни до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні.

Зокрема, банкам дозволено до 1 липня враховувати до капіталу сплачені, але не зареєстровані внески до статутного капіталу.

Крім того, з початку 2013 року запроваджується новий норматив співвідношення регулятивного капіталу до зобов’язань банку, який є додатковим показником оцінки рівня захисту інтересів кредиторів і вкладників.

З метою підвищення рівня ліквідності банків та забезпечення своєчасного виконання зобов’язань перед вкладниками і кредиторами удосконалено підходи до розрахунку нормативів ліквідності, які запроваджуються з 1 липня, а також внесені зміни до критеріїв визначення пов’язаних осіб (інсайдерів) банків.

“Запровадження в практику таких змін сприятиме поліпшенню якості регулятивного капіталу, підвищенню стійкості банків до негативних змін на ринку, захисту інтересів вкладників і кредиторів”, – йдеться в повідомленні регулятора.

Джерело:  УНН

Стаття опублікована у п`ятниця, 10.02.2012, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 2 = сім