Податкова соціальна пільга для інвалідів

Чи має право на ПСП інвалід І або ІІ групи згідно з ПКУ?

Надання податкових соціальних пільг передбачено ст. 169 розділу IV ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VІ.Згідно з пп. «г» пп. 169.1.3 ст. 169 ПКУ з урахуванням норм абзацу першого пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 (100% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи), для такого платника податку, який є інвалідом I або II групи, у т. ч. з дитинства, крім інвалідів, пільга яким визначена підпунктом «б» підпункту 169.1.4. Відповідно до пп. «б» пп. 169.1.4 ст. 169 ПКУ з урахуванням норм абзацу першого пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 200 відсоткам суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1, який є, зокрема, інвалідом І і ІІ групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

До 31.12.2014 р. розділом XIX ПКУ встановлено з метою застосування пп. 169.1.1 ст. 169 ПКУ: податкова соціальна пільга надається у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (з розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. Відповідно до пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, чинного для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

Таким чином, інвалід І або ІІ групи має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП, у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги, якщо розмір отриманого протягом місяця доходу не перевищує граничного розміру доходу для застосування ПСП.

Інвалід І або ІІ групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни має право на ПСП у розмірі 200 відсоткам суми пільги, якщо розмір отриманого доходу не перевищує граничного розміру доходу для застосування ПСП.

ДПС у Житомирській області

Стаття опублікована у п`ятниця, 10.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 + = сімнадцять