Обмеження на діяльність платників ЄП II групи з юрособами

Чи можуть підприємці — платники єдиного податку II групи здійснювати продаж товарів юрособам — платникам податку на загальній системі оподаткування, платникам ПДВ, бюджетним організаціям?

Так, приватні підприємці — платники єдиного податку мають право здійснювати продаж товарів юрособам та приватним підприємцям, які перебувають на загальній системі оподаткування.

«Єдиноподатник» I або II групи продав товар, видав чек. Після закінчення кварталу чек «сплив» у звітності юрособи, яка придбала для госппотреб товар. «Єдиноподатник» не знав, що він працює з юрособою, а податкова нарахує дохід 15%. Як врегулювати це питання?

Статтею 291 ПКУ встановлено, що друга група платників податків — це фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

 • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
 • обсяг доходу не перевищує 1000000 грн.

Дія цього підпункту не поширюється на фізосіб-підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізособи-підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, установленим для третьої групи.

Тобто обмеження щодо ведення платниками єдиного податку другої групи господарської діяльності з юрособами стосується лише надання послуг. Дохід, отриманий від продажу товарів, у т.ч. юрособам, оподатковується за ставкою, визначеною для відповідного виду діяльності платників єдиного податку другої групи з урахуванням вимог, установлених главою 1 розділу XIV ПКУ.

Чи мають право юрособи (ПДВ) та фізособи (ПДВ) працювати з «єдино податниками» II гр. та III гр. (5%)?

Так, приватні підприємці — платники єдиного податку мають право здійснювати продаж товарів юрособам та приватним підприємцям, які перебувають на загальній системі оподаткування.

ПП має власний магазин площею 300 кв. м. Чи має він право половину площі використовувати під торгівлю побутовою технікою, а решту площі здавати в оренду ПП?

Якщо ви перебуваєте на спрощеній системі оподаткування, ІІ група, то маєте право здавати нежитлові приміщення площею, що не перевищує 300 м кв., лише платникам єдиного податку.

Якщо ви перебуваєте на спрощеній системі оподаткування, ІІІ група, то маєте право здавати нежитлові приміщення площею, що не перевищує 300 м кв., як юридичним, так і фізичним особам — підприємцям.

Чи можу я, платник єдиного податку, який належить до ІІ групи, здавати в оренду власне нерухоме майно (нежитлові приміщення загальною площею менше 300 кв. м) юрособам, які перебувають на загальній системі оподаткування?

Ні, згідно з п. 291.4 ПКУ, до другої групи належать фізособи-підприємці, які здійснюють діяльність з надання послуг, у т.ч. побутових, виключно населенню та/або платникам єдиного податку.

Фізособа — підприємець ІІ групи здає в оренду приміщення юрособі — «єдиннику» IV групи. Чи має право платник єдиного податку ІІ групи надавати в оренду та перебувати на ІІ групі?

Ні, платники єдиного податку ІІ групи не мають права надавати послуги юрособам. Ви повинні зареєструватися платником єдиного податку ІІІ групи, за умови дотримання обмежень, установлених пп. 291.5.3 ПКУ.

Приватний підприємець (ІІ група), крім продажу канцтоварів та комп’ютерної, офісної техніки, ще надає послуги з ремонту оргтехніки та заправки картриджів юрособам і бюджетним організаціям. Чи потрібно йому переходити до ІІІ групи?

Так, потрібно подати заяву на ІІІ групу платника єдиного податку. Ставка єдиного податку становитиме 5% доходу (тобто всіх коштів, отриманих на розрахунковий рахунок та готівкою).З відповідей на запитання підприємців, наданих податківцями Херсонщини на громадському обговоренні податкового законодавства України

ДПА у Херсонській області

Стаття опублікована у понеділок, 13.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Коментарів: 100 на публікацію “Обмеження на діяльність платників ЄП II групи з юрособами”

 1. ольга on Серпень 14th, 2012 at 16:50

  На питання: “Фізособа — підприємець ІІ групи здає в оренду приміщення юрособі — «єдиннику» IV групи. Чи має право платник єдиного податку ІІ групи надавати в оренду та перебувати на ІІ групі?” Вашою відповіддю було : “Ні, платники єдиного податку ІІ групи не мають права надавати послуги юрособам. Ви повинні зареєструватися платником єдиного податку ІІІ групи, за умови дотримання обмежень, установлених пп. 291.5.3 ПКУ.”
  Але , в ПКУ сказано -друга група платників податків — це фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:……”
  Питання де Ви бачили, що не можуть надаватися послуги юр. особам на спрощеної системі? В законі не прописано юридичним або фізичним особам.

 2. Марина on Жовтень 3rd, 2012 at 12:29

  Чи має право юридична особа на єдиному податку здавати в оренду нежитлове приміщення приватному підприємцю на ІІ групі єдиного податку?
  Чи має право приватний підприємець на ІІ групі єдиного податку орендувати нежитлове приміщення у юридичної особи на єдиному податку?

 3. Аліна ЮК on Листопад 20th, 2012 at 11:23

  Шановна Марина, ЮО на єдиному податку має право здавати в оренду нежитлове приміщення ФОП на ІІ групі єдиного податку, а ФОП ІІ групи єдиного податку має право орендувати нежитлове приміщення у ЮО, так як в даному випадку послугу надає ЮРИДИЧНА ОСОБА. головне щоб дану послугу не надавав ФОП ІІ групи.
  З повагою, ЮК.

 4. Евген on Січень 5th, 2013 at 15:10

  я приватнй підриемець,пенсіонер , хочу здати своє приватне нежитлове приміщення 40 кв.метрів юрособі. я на другій групі. Треба мені переходити на 3 групу, ? з повагою Евген.

 5. Василь on Лютий 2nd, 2013 at 07:39

  Поясніть мені будь -ласка чи може підприємець на 3групі єдиного податку ставка 5%працювати з юрособами ПДВ.Я хочу займатися вантажними перевезеннями і яку потрібно вести документацію

 6. Аліна ЮК on Лютий 4th, 2013 at 12:11

  Дорого дня! Шановний, Василь!
  У разі якщо ФОП ІІІ-групи платника єдиного податку співпрацює з ЮО ПДВ, то згідно ст.293.3 Податкового кодексу України відсоткова ставка єдиного податку встановлюється в розмірі

  1) 3 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;

  згідно ст. 296.1.1. Податкового кодексу України: Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої та п’ятої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

  згідно ст. 296.1.2. Податкового кодексу України: Платники єдиного податку третьої та п’ятої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

  згідно ст. 296.3. Податковго кодексу України : Платники єдиного податку третьої – шостої груп подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

  згідно ст. 296.5.3. Податкового кодексу України: Платники єдиного податку третьої групи у податковій декларації окремо відображають:

  1) обсяг доходу, оподаткований за кожною з обраних ними ставок єдиного податку;

  2) обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків (у разі перевищення обсягу доходу).

  Згідно ст. 296.10. Податкового кодексу україни: Платники єдиного податку першої – третьої груп не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

 7. Аліна ЮК on Лютий 21st, 2013 at 11:16

  Доброго дня.
  Шановний, Євгеній!
  У відповідності до п.2 ч.291.4 ст.291 Податкового кодексу України:
  друга група – фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових,
  платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за
  умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує
  10 осіб;

  обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.

  Дія цього підпункту НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу,
  ОРЕНДИ та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005) (va375202-05), а також здійснюють діяльність з
  виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння,
  дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи – підприємці
  належать виключно до третьої або п’ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

  Таким чином, Вам обов”язково потрібно перейти або на 3 або на 5 групу (з обов”язковим дотриманням всіх вимогам, що відносяться до цих груп)

  З повагою,
  ЮК “Юріс-Консалт”

 8. Yaroslav on Березень 15th, 2013 at 11:16

  Чи можуть підприємці платники єдиного податку II групи закупляти сировину, продукцію ітп., в юрособів — платників податку?

 9. Леся, Стрий on Квітень 12th, 2013 at 11:20

  Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, чи має право ФОП на другій групі працювати з юр. особою на загальній системі оподаткування, якщо вид діяльності у цієї ФОП згідно КВЕД 43,12 “Підготовчі роботи на буд. майданчику”? Як на мене, цей вид діяльності не відноситься до сфери послуг, отже обмеення не повинно бути.
  Наперед вдячна!

 10. Дарія on Серпень 23rd, 2013 at 16:31

  Площа нежитлового приміщення до 300 м.кв Із них 100м.кв здається в оренду від фізичної особи -юридичній договір на оренду завірений в нотаріуса і ор. особа сплачує 15% від суми оренди а 100 м.кв здається в оренду від приватного під-ця 2 група -приватним підприємцям 2 групи Чи можу бути на 2 групі

 11. Дима on Жовтень 10th, 2013 at 12:14

  Згідно листа Державної податкової служби України №6815/0/61-12/23-50.0214 від 07.12.2012р. Платник єдиного податку другої групи, за умови дотримання пп.2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу, може здійснювати продаж товарів платникам податків незалежно від обраної системи оподаткування. У разі надання послуг, зокрема, юридичній особі на загальній системі оподакування. платник єдиногоо податку другої групи зобовязаний перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для третьої або пятої групи платників єдиного податку або перейти на сплату інших податків і зборів.
  Тобто прямої заборони щодо надання послуг підприємцем другої групи оподаткування юридичній особі яка знаходиться на спрощеній системі оподаткування немає.

 12. Дима on Жовтень 10th, 2013 at 12:22

  не зрозуміло чому у відповідді вище було зазначено, що платники податку другої групи не мають права надавати послуги юрособам, хоча у запитанні було конкретизовано, що юр.особа платник єдиного податку 4 групи.

 13. Михайло on Травень 19th, 2014 at 11:21

  Доброго дня.
  Я підприємець, платник єдиного податку ІІ (другої) групи.
  Чи маю я право надавати послуги регулярного перевезення Юридичній особі, платнику єдиного податку 4 групи чи 6 групи?
  Дякую за відповідь.

 14. Николай on Травень 19th, 2014 at 12:02

  Добрый день.
  Может ли плательщик единого налога второй группы работать с юр. лицами, которые находятся на спец.режиме (с/г предприятия)??
  Вид работ – услуги перевозок.
  Спасибо за ответ.

 15. ОКСАНА. ЛЬВІВ on Червень 18th, 2014 at 17:23

  добрий день.
  я підприємець на другій групі продав платникам пдв. запасні частини два роки тому. тепер вони хочуть погасити заборгованість. вид діяльності позволяє мені торгувати запасними частинами. чим це для мене погано. чи все може бути?

 16. Олег Іванович on Липень 9th, 2014 at 07:49

  Добрий день,
  Я – директор приватного підприємства. Потрібно укласти довгостроковий договір з ФОП 3-ї групи (5%). Термін дії договору – 1 рік. Чи є якісь обмеження на ТЕРМІНИ укладення договорів з такими ФОП?

 17. Олег Іванович on Липень 9th, 2014 at 07:53

  Добрий день,
  Я – директор приватного підприємства. Потрібно укласти довгостроковий договір з ФОП 3-ї групи (5%). Термін дії договору – 1 рік (надання секретарських послуг та послуг з перекладу текстів). Чи є якісь обмеження на ТЕРМІНИ укладення договорів з такими ФОП?

 18. Алла on Жовтень 23rd, 2014 at 19:48

  Добрый день.
  Подскажите, пожалуйста, может ли единщик 2 группы продавать товары единщику 3 группы, плательщик НДС, или юр.лицу на общей системе?
  Спасибо за ответ

 19. Екатерина Данюк on Жовтень 31st, 2014 at 11:51

  Доброго дня, Алло.
  Відповідно до листа від 07.12.2012 р. № 6815/0/61-12/23-50.0214 Державної податкової служби України платник єдиного податку другої групи, за умови дотримання пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового Кодексу ( протягом року не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень ), може здійснювати продаж товарів платникам податків незалежно від обраної ними системи оподаткування.

 20. Екатерина Данюк on Жовтень 31st, 2014 at 14:36

  Шановний Олеже Івановичу, чинним законодавством України не передбачені строкові обмеження при укладанні згаданих Вами договорів.

 21. Екатерина Данюк on Жовтень 31st, 2014 at 15:00

  Доброго дня, Миколо.
  У Вашому випадку платник єдиного податку другої групи не може надавати послуги, він може надавати послуги відповідно до п.291.4 Податкового кодексу України лише населенню та платникам єдиного податку. З повагою, ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 22. Екатерина Данюк on Жовтень 31st, 2014 at 15:05

  Доброго дня, Михайло. Так, Ви маєте право надавати послуги регулярного перевезення платникам єдиного податку відповідно до п.291.4 Податкового кодексу України.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

 23. Екатерина Данюк on Жовтень 31st, 2014 at 15:31

  Доброго дня, Оксано! Ви спокійно можете обліковувати дану операцію, оскільки платник єдиного податку другої групи, за умови дотримання пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу, може здійснювати продаж товарів платникам податків незалежно від обраної ними системи оподаткування.
  З повагою, ЮК “Юріс – Консалт”.

 24. Лілія on Березень 5th, 2015 at 15:31

  Чи має право бюджетна організація співпрацювати з ФОП 2 групи ( купівля товарів) чи тільки з 3 групою? Дякую

 25. Екатерина Данюк on Березень 5th, 2015 at 16:23

  Шановна Ліліє, бюджетна організація має право купувати товари у ФОП 2 групи, а ФОП – продавати товари (без обмежень, в т.ч. бюджетним установам) відповідно.

 26. Екатерина Данюк on Березень 18th, 2015 at 15:46

  Шановний Олег Іванович, жодних обмежень по строкам непередбачено в законодавстві.

 27. Олеся on Березень 27th, 2015 at 15:39

  Доброго дня! Я ФОП 2 група ЄП, чи можу я продавати (розррібна торгівля) по пепрерахунку товари юридичній особі загальносистемнику. По квед 47.91 зазначено в свідоцтві.

 28. Екатерина Данюк on Березень 30th, 2015 at 10:33

  Шановна Олеся, відповідно до п.291.4. Податкового кодексу України фізособи-підприємці другої групи платників єдиного податку мають право продавати товари юридичній особі на загальній системі оподаткування.

 29. Людмила on Квітень 3rd, 2015 at 11:11

  Чи може СПД 2 гр. надавати послуги з автосервісу юрособі на єдиному податку 4%?

 30. Екатерина Данюк on Квітень 3rd, 2015 at 11:47

  Доброго дня, Людмило. Так, може.

 31. Людмила on Квітень 3rd, 2015 at 15:43

  Якщо можливо, дайте посилання на ,можливо лист ДПІ,стосовно цього питання, хоча посилання на ПКУ мені,як бухгалтеру достатньо,але керівнику цього замало.

 32. Ліля on Квітень 17th, 2015 at 22:04

  Доброго дня!
  Підкажіть, будь ласка, якщо ФОП 3 група 4% здійснив оплату з розрахункового рахунка на картку фізичної особи чим це йому грозить? Якщо фізична особа поверне кошти як помилково перерахованні, можна буде уникнути штрафа? У цьому випадку який розмір ? Як правильно все відобразити в бухгалтерії? Чи вплине це на подальшу роботу ФОП? Чи потрібно міняти групу?

 33. Екатерина Данюк on Квітень 22nd, 2015 at 09:27

  Доброго дня, Ліліє! Все залежить від розміру, призначення платежу та чи це перерахування та повернення було в одному податковому періоді…

 34. Сергій on Травень 26th, 2015 at 14:09

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо ФОП 3 група 4% є сином голови Фермерського господарства ЮР 4 група тобто є спорідненими особами. Чи мають вони право співпрацювати звичайним чином послуги – оплата і т. д. чи є якісь обмеження або заборона співпрацювати ФОП з ФГ взагалі?

 35. Екатерина Данюк on Травень 27th, 2015 at 08:46

  Доброго дня, Сергію!”Споріднені особи” – такого поняття в господарському і податковому праві не існує, є поняття “взаємопов’язані особи”. Відповідно до п.3 ст. 24 Закону України “Про фермерське господарство” фермерське господарство має право вступати в договірні відносини з будь-якими юридичними або фізичними особами, органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Обмежень щодо надання послуг ФОП 3 групи юридичним особам – платникам єдиного податку 4 групи не передбачено.

 36. Богдан Гургач on Серпень 20th, 2015 at 14:11

  Доброго дня!
  Чи може ФОП 2 група на єдиному податку
  а) продати товар громадській організації по перерахунку?
  б) віддати в прокат спортивне спорядження громадській організації по перерахунку?

 37. Екатерина on Серпень 21st, 2015 at 08:27

  Шановний Богдане, друга група – фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв…Тобто, продавати товар може, а надавати послуги прокату громадській організації не може.

 38. Теодозія on Вересень 1st, 2015 at 10:43

  Напишіть будь-ласка чи може єдинник 3 групи працювати з юридичною фірмою на загальному оподаткуванні і з ПДВ.

 39. Екатерина on Вересень 15th, 2015 at 08:19

  Доброго дня. Так, може.

 40. Володимир on Жовтень 29th, 2015 at 17:18

  Доброго дня. Чи може фоп 2 групи продати вікна юр.фірмі і взяти субпідрядника для монтажу вікон юридичній фірмі ( банківська установа) і як це відображається документально??

 41. Екатерина on Жовтень 30th, 2015 at 08:21

  Доброго дня, Володимире. Продати вікна можете. Замовити повну консультацію можна за телефоном 067-364-33-77

 42. Борис on Листопад 16th, 2015 at 17:05

  Чи може ФОП 2 група (магазин роздрібної торгівлі) закуповувати товар у ТОВ? Дякую за консультацію

 43. Екатерина on Листопад 17th, 2015 at 11:53

  Шановний Борисе, законодавчих обмежень з даного приводу не має.

 44. Аліна on Листопад 19th, 2015 at 10:41

  Доброго дня!!!я ФОП на ЄП 2ої групи чи можу продати товар юридичній особі по перерахунку?і за якою ставкою буде оподатковуватись отриманий дохід?

 45. Екатерина on Листопад 20th, 2015 at 10:47

  Аліно, доброго дня! У Вас фіксована ставка (Вам краще знати!!!), якщо продаж товару здйснюється по зареєстрованим КВЕДАМ.

 46. Борис on Листопад 26th, 2015 at 10:48

  Шукаю юриста для оскарження неправомірного виконавчого провадження

 47. Остап on Грудень 23rd, 2015 at 12:47

  Доброго дня!
  Чи може ФОП 2 групи виконувати монтажні роботи юридичній особі на загальній системі оподаткування не платник ПДВ

 48. Ольга on Грудень 23rd, 2015 at 14:50

  Доброго дня! Я ФОП 3 група з ПДВ плюс 4 відсотки …чи маю право купувати товар у ФОП 2 ГРУПИ?

 49. Екатерина on Грудень 23rd, 2015 at 15:41

  Доброго дня, не може ( загляньте до Податкового кодексу України).

 50. Екатерина on Грудень 23rd, 2015 at 15:42

  Доброго дня, Ви маєте таке право.

 51. Володимир on Січень 4th, 2016 at 13:58

  Доброго дня. Я ФОП на3 групі оподаткування 4%(5%),від коштів які надійшли на рахунок,надаю полуги по ремонту промислового обладнання і відповідно продаю запасні частини,чи можуть працювати зі мною юрособи,платники ПДВ на загальній основі у 2016 році.? У 2015 р.-співпрацювали.

 52. Екатерина on Січень 5th, 2016 at 11:12

  Шановний Володимире, в нинішньому році Ви також маєте право надавати послуги і продавати товар юрособам на загальній системі оподаткування.

 53. Вікторія on Січень 5th, 2016 at 15:02

  Доброго дня. Скажіть будб ласка, чи може ФОП ІІ група здавати в оренду приміщенння юрособі єдинщику? Які обмеження по площі?!

 54. Екатерина on Січень 6th, 2016 at 10:45

  Шановна Вікторія, в оренду тільки юр.особі – єдинщику не більше 300 кв. м. нежитлових приміщень та не більше 100 кв. м. житлових.

 55. Оксана on Лютий 11th, 2016 at 13:00

  Доброго дня. Я ПП 2група займаюся виготовленням столярних виробів(вікна,двері,мебель,сходи і т.п)чи можу я продати товар юридичній особі і встановити його,чи можу надати юридичній особі в оренду власновиготовлений товар?

 56. Екатерина on Лютий 15th, 2016 at 10:53

  Шановна Оксано, встановлення і оренда – це послуги, якщо юридична особа теж платник єдиного податку, то можна. Детальну консультацію отримуйте за телефоном 067-364-33-77

 57. Олександр on Лютий 16th, 2016 at 20:27

  Доброго дня!
  Чи може ФОН ІІ-група, створити сайт для ТОВ, платника ПДВ? Тобто, сайт це товар чи послуга?

 58. Екатерина on Лютий 18th, 2016 at 08:24

  Доброго дня, Олександре. Створити сайт – це послуга. Якщо ТОВ на загальній системі, то таку послугу Ви йому не можете надати.

 59. Анна on Лютий 18th, 2016 at 11:09

  Доброго дня!
  Чи може ФОН ІІ-група надавати в оренду приміщення платнику єдиного податку І-ї групи.
  Буду вдячна за відповідь.

 60. Людмила on Лютий 22nd, 2016 at 10:04

  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи може ФОП 2групи продати м/п вікна бюджетній організації

 61. Екатерина on Лютий 23rd, 2016 at 11:07

  Шановна Людмило,платники ЄП 2 групи не мають права здійснювати господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, обмеження для платників ЄП 2 групи щодо виробництва та продажу товарів юридичним особам законодавством не передбачено.

 62. Екатерина on Лютий 23rd, 2016 at 11:38

  Шановна Анно, може, якщо у нього є відповідний КВЕД.

 63. Ольга on Березень 1st, 2016 at 16:24

  Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи має право ТОВ на загальній системі оподаткування отримати послуги від ФОП на єдиному податку 5%, якщо ФОП на працівника, який працює в ТОВ.(послуги по КВЕД ТОВ и ФОП співпадають)

 64. Екатерина on Березень 1st, 2016 at 16:48

  Доброго дня, Ольго! Річ у тому, що ФОП-єдинник не має права надавати послуги не платникам єдиного податку.

 65. Ольга on Березень 1st, 2016 at 18:06

  Если ФОП 3 гр.на ЄП 5%, то він не має права надавати послуги ТОВ на загальній системі?

 66. Сергій. on Квітень 11th, 2016 at 09:55

  Чи може ФОП 2 групи пошити виріб для ТОВ на загальній системі оподаткування з давальницької сировини? Дякую

 67. Екатерина on Квітень 12th, 2016 at 09:41

  Ні, єдинник 2- ї групи може надавати послуги лише єдиннику, а готовий товар може продавати всім (можна продати ФОП сировину, а потім купити готовий товар у ФОП – вирішувати Вам).

 68. Теодозія on Травень 13th, 2016 at 15:36

  Будь-ласка напишіть,чи тов на загальній системі оподаткування може купити товар по перерахунку у єдинника 2-ї групи.Дякую.

 69. Наталя on Травень 20th, 2016 at 09:37

  Якщо єдинник 2гр. отримав оплату від юрособи на заг.системі 28 березня , а повернув гроші юрособі на заг. системі як помилково зараховані в квітні ( зрозумів свою помилку) чи можна вважати що порушення не було? Чи перходити на загальну систему з 1 липня ( бо з 1 квітня не встиг вкластися в 15 днів)??? Дякую за відповідь.

 70. Екатерина on Травень 24th, 2016 at 14:02

  Шановна Наталю, дуже специфічна ситуація. Вважаємо, що Вам переходити на загальну систему не потрібно. Радимо Вам правильно оформити повернення помилково зарахованих коштів.

 71. оля on Червень 1st, 2016 at 15:54

  доброго дня! Підскажіть будь-ласка! Ми є ТОВ на єдиному податку ІV групи с/г виробники з ким ми маємо право співпрацювати, з якими групами,чи з фізичними особами,чи з приватними підприємствами?

 72. Екатерина on Червень 6th, 2016 at 16:03

  Доброго дня, Ольго. Обмежень для Вашої групи не встановлено.

 73. Ірина on Червень 20th, 2016 at 14:40

  Доброго дня! Чи може ФОП на 2 групі єдиного податку надавати послуги громадській організації?

 74. Екатерина on Червень 21st, 2016 at 09:09

  Доброго дня, Ірино. Ні, не може – п.291.4 Податкового кодексу України.

 75. Оля on Червень 21st, 2016 at 09:22

  Доброго дня! Чи може ТОВ платник ПДВ на загальній системі здавати в оренду обладнання ФОПу на 2 групі?

 76. Ірина on Червень 21st, 2016 at 09:33

  Дякую за відповідь! А якщо ця громадська організація має статус неприбутковості?

 77. Ірина on Червень 22nd, 2016 at 11:06

  Доброго дня! Чи може ФОП на 2 групі єдиного податку надавати послуги громадській організації, яка маэ статус неприбутковості?

 78. Екатерина on Червень 23rd, 2016 at 09:12

  Доброго дня, Ольго. Заборона та будь-які обмеження – відсутні.

 79. Ірина on Липень 8th, 2016 at 09:57

  Доброго дня! Склалася така ситуація: Фоп на 3 групі єдиного податку, в 2015 році був здійснений продаж вугілля бюджетній організації. Квед в сідоцтві є, але як вияснилося пізніше я не мала права здійснювати цю операцію ( не передбачено для фоп 3 групи згідно пку). Які мої дії? Чим мені все це обернеться?

 80. Екатерина on Липень 11th, 2016 at 13:04

  Шановна Ірино, відповідно до п.5 ст.298.2.3 Вам з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснили вказаний вид діяльності, перейти на загальну систему оподаткування. А тому, ми вважаємо, що потрібно швидко виправити дану ситуацію – звертайтеся в податкову інспекцію.

 81. Атоніна on Липень 15th, 2016 at 12:16

  Добрий день
  Я ФОП на єдиному податку 3-я група, 5% , не платник ПДВ
  вид діяльності – експедиційні послуги в транспортних перевезеннях
  Експедиційна компанія ,платник ПДВ , виставила мені рахунок за виконану транспортно-експедиційну поcлугу з виділеним у рахунку ПДВ .Чи маю я право заплатити з ПДВ

 82. Екатерина on Липень 19th, 2016 at 09:26

  Доброго дня, Антоніно. Так, все вірно експедиційна компанія вказала, якщо вона є платником ПДВ. Сплачуйте рахунок з ПДВ, оскільки ПДВ – це не сума, яка визначається понад суму, про яку Ви і експедиційна компанія домовилися в договорі.

 83. Світлана on Липень 21st, 2016 at 11:35

  Доброго дня!Я-”єдинник”.Чи можу купувати в організації, що на загальній системі, та продавати цей товар ?
  Дякую!

 84. Екатерина on Липень 21st, 2016 at 13:27

  Шановна Світлано, можете.

 85. Ірина on Вересень 19th, 2016 at 15:04

  Добрий день! Чи може приватний підприємець на 2й групі надавати послуги первинній профспілковій організації, яка є неприбутковою, тобто має статус неприбутковості (0016)?
  Дякую.

 86. Екатерина on Вересень 20th, 2016 at 08:10

  Шановна Ірино, якщо підприємець-платник єдиного податку другої групи надає послуги відповідно до договору, яким визначено, що замовником є юридична особа – неплатник єдиного податку, яка підписує акт виконаних робіт та оплачує вартість виконаних послуг, то такий підприємець порушує умови, передбачені ПКУ, для другої групи платників єдиного податку. Однак за таким підприємцем залишається право обрання третьої групи платника єдиного податку.

 87. Оля on Вересень 20th, 2016 at 13:23

  ФОП 2 група – громадське харчування. Співпраця з ким неможлива?

 88. Ірина on Вересень 20th, 2016 at 13:27

  Екатерина, дуже дякую Вам за відповідь.

 89. Екатерина on Вересень 20th, 2016 at 14:40

  Шановна Ольго, замовляйте консультацію по тел.067-364-33-77.

 90. Світлана on Січень 26th, 2017 at 01:29

  Доброго дня/ночі, проконсультуйте будь ласка, послуги програмування можуть надаватись по 2-й групі?

 91. Наташа З on Січень 27th, 2017 at 17:53

  Прошу підказати, чи можу я – ФОП 2 група працювати із своїм чоловіком (він офіційно працює на Укрзалізниці, але інколи дає мені вихідні), оформивши його на 0,15 ставки за сумісництвом?

 92. Екатерина on Січень 30th, 2017 at 16:43

  Шановна Наліє, опишіть ситуацію, а потім ставте запитання.

 93. Екатерина on Січень 30th, 2017 at 16:44

  Доброго дня, Світлано. Можуть, але не всім. Консультацію замовляйте за тел. 067-364-33-77

 94. Маряна on Лютий 6th, 2017 at 14:14

  Добрий день. Чи може ФОП 3група (5%) купляти товар за готівку (особисті кошти) (на базарі) – як оподаткувати? Проводити готівку через касу – і нарахувати 5%, чи віднести до витрат – і нічого з тим не робити? Дякую

 95. Екатерина on Лютий 8th, 2017 at 15:25

  Шановна Маряно, замовляйте консультацію по бухгалтерському напрямку за тел. 067-364-33-77

 96. Людмила on Лютий 15th, 2017 at 14:58

  Чи може ФОП на 2-ій групі здавати в оренду приміщення, яке орендує сам (до 300 кв.)? І Чи може він здавати нотаріусам, тобто самозайнятим особам?

 97. Екатерина on Лютий 20th, 2017 at 10:50

  Шановна Людмило, Податковим кодексом України чітко встановленні види діяльності для спрощенців 2-ї групи, в т.ч. надання послуг. До Вас є кілька запитань, щоб допомогти Вам у вирішенні даного питання. Телефонуйте: 067-411-60-33

 98. Марія on Квітень 25th, 2017 at 11:18

  Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи може ФОП на 2 групі надавати послуги Юр.особі с/г підприємству на 4 групі єдиного податку? Дякую.

 99. abramova.y on Травень 3rd, 2017 at 15:59

  Марія,
  Умовами перебування ФОП на другій групі єдиного податку є наступне (відповідно до п.п. 2 п. 4 ст. 291 Податкового Кодексу України):
  • надання послуг, у т.ч. побутових, платникам єдиного податку та / або населенню, виробництво та продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного бізнесу;
  • кількість найманих працівників повинно бути не більше 10 осіб;
  • дохід не повинен перевищувати 1 500 000,00 грн. на рік;
  Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна , а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
  Такі фізичні особи – підприємці можуть обрати виключно третю групу платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.
  З ким може працювати ФОП на другій групі

  Отже, згідно з п.п. 2 п. 4 ст. 291 ПКУ фізична особа-підприємець на другій групі може надавати послуги населенню та юридичним особам на єдиному податку.

 100. Оксана on Лютий 28th, 2018 at 11:29

  Доброго дня! ФОП 3 група загальна система, чи має право ставити на витрати суму послуг отриманих від ФОП на 2 групі?

Написати відповідь


3 + = п'ять