Оподаткування виграшу в лотерею залежить від виду лотереї

За якою ставкою оподатковується виграш у лотерею?

Відповідно до п. 167.1 статті 167 розділу ІV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VI ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо доходів, одержаних у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються (надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17%.Згідно з п. 167.3 статті 167 розділу ІV ПКУ ставка податку становить подвійний розмір ставки, визначеної абзацом першим п. 167.1 статті 167, бази оподаткування щодо доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім у державній та недержавній грошовій лотереї та виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) на користь резидентів або нерезидентів.

ДПІ в Оболонському районі м. Києва

Стаття опублікована у понеділок, 13.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ вісім = 14