Платники ЄП III групи сплачують податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання декларації за квартал

Який термін сплати єдиного податку для платників ІІІ групи? Відповідно до п. 295.3 ст. 295 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями, фізособи-підприємці — платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал. Згідно з п. 295.4 ст. [...]

Сума відшкодування за рішенням суду не включається до доходу платника єдиного податку

Чи включається до доходу платника єдиного податку — юрособи отримана сума компенсації (відшкодування) за рішенням суду за попередні (звітні) періоди? При визначенні обсягу доходу, що дає право суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування у наступному податковому (звітному) періоді, не враховується дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за [...]

Підприємець, який уклав договір із комунальним підприємством на вивезення побутового сміття, не є платником екологічного податку

Якщо платник єдиного податку ІІ групи має магазин товарів, є договір на вивезення сміття, сплачуються послуги, чи потрібно подавати декларацію з екологічного податку? Якщо є договір з комунальним підприємством на вивезення побутового сміття, ви не повинні оформлювати дозвіл на розміщення відходів і, відповідно, не є платником екологічного податку.З відповідей на запитання підприємців, наданих податківцями Херсонщини [...]

Записи зі старої книги доходів до нової не переносяться

ПП веде книгу обліку доходів та витрат за старою формою. нова книга обліку доходів знаходиться на реєстрації у податковій. Чи потрібно після реєстрації переносити дані з книги старого зразка до нової книги? Відповідно до Порядку ведення книги обліку доходів платників єдиного податку затвердженого наказом МФУ від 15.12.11 р. №1637 «Про затвердження форм книги обліку доходів [...]

«Єдиноподатники» мають право на відпустку на період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності

Якщо у платника єдиного податку І групи захворіла мама, на який термін можна брати відпустку по догляду та чи потрібно писати заяву до податкової, пенсійного? Згідно з пп. 295.5 ПКУ платники єдиного податку І та ІІ групи, які не використовують працю найманих працівників, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на [...]

Проценти не включаються до доходу платника ЄП

Чи включається до доходу підприємця — платника єдиного податку, дохід, отриманий у вигляді відсотків банку? Відповідно до пп. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом фізособи-підприємця — платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.При цьому до [...]

Три номери — це не готель

Чи може ПП, перебуваючи у II групі, займатися готельним бізнесом, якщо міні-готель має 3 номери по 70 кв. м (загальна площа 90 кв. м)? Відповідно до Закону України від 15.09.95 р. №324/95-ВР «Про туризм» готель — підприємство будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, що складається з шести і більше номерів та надає готельні послуги з [...]

Чистий оподатковуваний дохід — це різниця між загальним оподатковуваним доходом та документально підтвердженими витратами

Загальна система оподаткування: книга доходів та витрат: чистий дохід зі знаком «-» (збитки). Запитання: як за рік підрахувати чистий дохід, якщо три зимові місяці спрацювали зі збитками? Врахувати лише місяці з доходом чи від отриманого доходу відрахувати збитки? Статтею 177 ПКУ встановлено, що доходи фізосіб-підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за [...]

Квартального обмеження на оборот для фізосіб — платників ЄП немає

Чи є поквартальне обмеження в обороті для фізосіб? Ні, Податковим кодексом не передбачено такого обмеження. Статтею 291.4 ПКУ встановлено критерії для платників єдиного податку, які дозволяють перебувати у тій чи іншій групі.З відповідей на запитання підприємців, наданих податківцями Херсонщини на громадському обговоренні податкового законодавства України ДПА у Херсонській області

Щоб отримати податкову відпустку, підприємцю потрібно звернутися до податкової за місцем реєстрації

Як конкретно можна отримати податкову відпустку на 1 місяць. До кого звертатися? Згідно з пп. 295.5 ПКУ платники єдиного податку І та ІІ групи, які не використовують працю найманих працівників, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також на період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності.Вам потрібно звернутися [...]