Скільки коштують помилки в податкових розрахунках

Хто нічого не робить, той не помиляється… Проте чи всім відомо скільки коштують помилки? З набранням чинності ПКУ визначити суму штрафних санкцій – справа не з простих.На сьогодні у контролюючого органу немає єдиної позиції щодо застосування штрафних санкцій. В «Єдиній базі податкових знань» міститься безліч роз’яснень, однак всі вони різні та, як правило, суперечать одне [...]

Перерахунок ЄСВ у разі зміни класу професійного ризику виробництва у середині року

Як здійснити перерахунок єдиного внеску у разі зміни класу професійного ризику виробництва у середині року? Порядок нарахування і сплати єдиного внеску визначено статтею 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та розділом ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яка затверджена [...]

Податкова декларація з податку на додану вартість за січень 2012 року подається за новою формою.

Державна податкова служба у м. Києві звертає увагу на те, що 10 січня 2012 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.11.2011 року № 1492 “Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20.12.2011 року за № 1490/20228 (далі – Наказ № [...]

Сума допомоги з вагітності та пологів не є об’єктом для нарахування та утримання ЄСВ

Чи є об’єктом для нарахування й утримання єдиного внеску сума допомоги з вагітності та пологів? Відповідно до статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», для роботодавців єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та [...]

Вартість санаторних путівок, що надаються підприємством своїм працівникам безкоштовно, є базою для нарахування ЄСВ

Чи нараховується єдиний внесок на вартість санаторних путівок, що надаються підприємством своїм працівникам безкоштовно? Базою для нарахування єдиного внеску для роботодавців та найманих працівників є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону [...]

Вартість безкоштовно наданих працівникам акцій є базою для нарахування ЄСВ

Чи нараховується єдиний внесок на суми акцій, безкоштовно наданих працівникам підприємством? Частиною першою статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що базою для нарахування єдиного внеску для роботодавців та найманих працівників є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, [...]

На вартість безкоштовно наданого працівникам форменого одягу та на вартість виданого спецодягу ЄСВ не нараховується

Чи нараховується єдиний внесок на вартість безкоштовно наданого працівникам форменого одягу та на вартість виданого спецодягу? Базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, відповідно до п. 1 частини першої статті 7 Закону №2464 є сума нарахованої заробітної [...]

Надміру сплачений ЄСВ за ставкою 33,2% можна зарахувати у рахунок майбутніх платежів або повернути

Чи потрібно здійснювати перерахування єдиного внеску до Пенсійного фонду, нарахованого у розмірі 8,41% на зарплату інвалідів за січень — грудень 2011 року, якщо він уже сплачений у розмірі 33,2%? Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.10.2011 р. №32-3 «Про внесення змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України», зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 10.11.2011 р. [...]

На суми оплати додаткових відпусток «чорнобильцям» нараховується ЄСВ

Чи нараховується єдиний внесок на суми оплати додаткових відпусток, що надаються відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»? Відповідно до п. 1 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон), базою для нарахування єдиного внеску для [...]

ДПС вказала на особливості оподаткування ПДВ транзитних перевезень вантажів

У листі від 01.02.2012 р. N3085/7/15-3417-26 ДПС роз’яснила нюанси обкладення ПДВ послуг експедиції і перевезення, пов’язані з транзитними перевезеннями вантажів через територію України, якщо власником вантажів є нерезидент. Зокрема, податкова служба зазначила, що послуги перевізника (резидента), який безпосередньо виконує транзит вантажу за вказаними договорами звільняються від ПДВ за наявності належним чином оформлених документів на такий [...]