Вартість безкоштовно наданих працівникам акцій є базою для нарахування ЄСВ

Чи нараховується єдиний внесок на суми акцій, безкоштовно наданих працівникам підприємством?

Частиною першою статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що базою для нарахування єдиного внеску для роботодавців та найманих працівників є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суми винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.Визначення видів виплат, що належать до основної, додаткової заробітної плати й інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. №5, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 27.01.2004 р. за №114/8713.

Вартість безкоштовно наданих працівникам акцій згідно з пп. 2.3.2 п. 2.3 зазначеної Інструкції належить до фонду додаткової заробітної плати, а отже, є базою для нарахування єдиного внеску.

Стаття опублікована у вівторок, 14.02.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 + п'ять =