Вартість санаторних путівок, що надаються підприємством своїм працівникам безкоштовно, є базою для нарахування ЄСВ

Чи нараховується єдиний внесок на вартість санаторних путівок, що надаються підприємством своїм працівникам безкоштовно?

Базою для нарахування єдиного внеску для роботодавців та найманих працівників є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суми винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (частина перша статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).Відповідно до пп. 2.3.4 п. 2.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. №5, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 27.01.2004 р. за №114/8713, вартість путівок працівникам та членам їхніх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства (крім оплати путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення, що здійснюються за рахунок коштів фондів державного соціального страхування), належать до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Отже, вартість санаторних путівок, що надаються підприємством своїм працівникам безкоштовно, є базою для нарахування єдиного внеску.

Стаття опублікована у вівторок, 14.02.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− один = 8