ДПС вказала на особливості оподаткування ПДВ транзитних перевезень вантажів

У листі від 01.02.2012 р. N3085/7/15-3417-26 ДПС роз’яснила нюанси обкладення ПДВ послуг експедиції і перевезення, пов’язані з транзитними перевезеннями вантажів через територію України, якщо власником вантажів є нерезидент.

Зокрема, податкова служба зазначила, що послуги перевізника (резидента), який безпосередньо виконує транзит вантажу за вказаними договорами звільняються від ПДВ за наявності належним чином оформлених документів на такий транзит (п. 197.8 ст.197  ПК ). На ці операції виписується податкова накладна, в якій обсяги поставок зазначаються в графі 11 “Звільнення від ПДВ”.

Що стосується експедиторів, то операції з надання експедитором (резидентом) транспортно-експедиційних послуг вантажовласникові (нерезиденту) не обкладаються ПДВ, тому що місцем поставки таких послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання (п.п. “ж” п.186.3 ст.186 ПК), а ПДВ обкладаються послуги, місце поставки яких знаходиться на митній території України. При здійсненні таких операцій податкова накладна не виписується.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у вівторок, 14.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ 6 = сім