Батько працюючого студента, який оплачував навчання сина-студента, не має права на застосування податкової знижки

Улітку минулого року студент працював та отримував заробітну плату. Чи має право на застосування податкового кредиту батько такого студента, який оплачував навчання протягом минулого року?

Платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного року витрати, зокрема суму коштів, сплачених ним на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому пп. 169.4.1 статті 169 ПКУ, з розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожен повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року — у 2011 році 1320 грн на місяць.Як зазначено у запитанні, минулого року студент самостійно працював та отримував заробітну плату. Тож батько студента, який сплачував навчання сина-студента, не має права на застосування податкової знижки. У разі отримання студентом у звітному році заробітної плати такий студент має право на застосування податкової знижки за сумами отриманої заробітної плати.

ДПС у Запорізькій області

Стаття опублікована у середа, 15.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


три − 2 =