Витрати на оплату послуг юриста включаються до складу інших витрат

Як у податковому обліку відображаються витрати на оплату послуг юриста із захисту інтересів платника податку на прибуток підприємства у суді у зв’язку зі стягненням безнадійної (сумнівної) заборгованості?

При визначенні об’єкта оподаткування у складі інших витрат серед адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством, враховуються витрати на врегулювання спорів у судах (пп. «е» пп. 138.10.2 ст. 138 ПКУ.Інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку (п. 138.5 ст. 138 ПКУ).

Отже, витрати на оплату послуг юриста із захисту інтересів платника у суді у зв’язку зі стягненням безнадійної (сумнівної) заборгованості включаються до складу інших витрат, за умови документального підтвердження виникнення такої заборгованості у зв’язку з веденням господарської діяльності.

ДПА у Херсонській області

Стаття опублікована у п`ятниця, 17.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім + 2 =