Дохід підприємця-«єдиноподатника» від продажу автомобіля оподатковується як дохід фізособи-громадянина від продажу рухомого майна

Як оподатковується дохід підприємця — платника єдиного податку від продажу автомобіля, що належить йому на праві приватної власності та використовується у його господарській діяльності?

Пунктом 292.9. статті 292 ПКУ від 02.12.2010 року №2755-VI передбачено, що доходи фізособи — платника єдиного податку, отримані внаслідок провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з нормами глави 1 розділу XIV ПКУ, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізособи, визначеного відповідно до розділу IV ПКУ.Проте доходом платника єдиного податку для фізособи-підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізособою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізособі та використовується в її господарській діяльності (п. 292.1. статті 292 ПКУ).

Таким чином, дохід, отриманий від продажу автомобіля, який належить на праві власності фізособі та використовується у господарській діяльності такої фізособи як підприємця — платника єдиного податку, оподатковується згідно зі статтею 173 розділу IV ПКУ, тобто як доходи фізособи-громадянина від продажу рухомого майна.

Зокрема, пунктом 173.2. статті 173 ПКУ передбачено, що під час продажу одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою 1 відсоток.

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року другого та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною у п. 167.2 статті 167 ПКУ (5%).

Варто врахувати, що дохід від продажу об’єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче від оціночної вартості такого об’єкта.

Андрій Руцький, головний державний податковий інспектор сектору зв’язків із ЗМІ та громадськістю ДПС у Тернопільській області

Стаття опублікована у п`ятниця, 17.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


5 − = нуль