НБУ дозволив населенню купувати валютні ОВДП

Національний банк хоче, щоб у населення України з’явилась альтернатива депозитам. Про це на прес-конференції розповів директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст.

«НБУ схильний до того, аби на національному ринку торгувались гривневі ОВДП. Але зважаючи на те, що валютне кредитування у нас заборонено, а доларизація депозитних портфелів становить 40% — банкам просто нікуди дівати валюту. Вони не кредитують ані економіку, ані приватних осіб, бо немає відповідного інструментарію», — розповів О.Дубихвіст.Тому, за його словами, й було вирішено продавати валютні ОВДП. «Вони користуються попитом, у тому числі й серед банків. Тепер ці облігації разом з гривневими можна використовувати у РЕПО-угодах», — зазначив він.

Також О.Дубихвіст нагадав, що Мінфін пропонує прибутковість за валютними ОВДП біля 9%.

«Зараз Нацбанк думає над тим, як зробити пряме інвестування у ці інструменти. Для безготівкових інструментів необхідно відкривати рахунок у банку, проте це можна здешевити», — розповів він.

О.Дубихвіст наголосив, що банки, які братимуть участь у програмі з продажу держпозик, зможуть заробляти на комісійному прибутку за відкриття та обслуговування рахунка фізичних осіб. «Також додатковим плюсом цих паперів є те, що ними можна спокійно торгувати на біржах», — резюмував він.

Нагадаємо, згідно з даними Держказначейства, всього з початку року обсяг розміщення держоблігацій становив 3,76 млрд грн при плані на січень ― лютий 4,27 млрд грн.

Довідка: ОВДП — облігації внутрішньої державної позики.

Стаття опублікована у п`ятниця, 17.02.2012, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


8 − чотири =