Медичне страхування: бути чи не бути витратам?

Медичне страхування є загальноприйнятою практикою у багатьох країнах світу. На сьогодні Законом України від 07.03.96 р. №85/96-ВР «Про страхування» (зі змінами та доповненнями) передбачено загальнообов’язкове медичне страхування (п. 1 ст. 7). Проте ця норма не працює через відсутність законодавчої бази.

Статтею 6 Закону «Про страхування» передбачено види добровільного страхування. Згідно з п. 3 зазначеної статті одним із видів добровільного страхування є медичне страхування (безперервне страхування здоров’я). Тобто нині діє лише добровільне медичне страхування.

Відповідно до пп. 140.1.6 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) при визначенні об’єкта оподаткування враховуються будь-які витрати зі страхування ризиків загибелі урожаю, транспортування продукції платника податків; цивільної відповідальності, пов’язаної з експлуатацією транспортних засобів, що перебувають у складі основних засобів платника податків; будь-які витрати зі страхування ризиків, пов’язаних з випуском національних фільмів (у розмірі, не більшому за 10% вартості виробництва національного фільму); екологічної та ядерної шкоди, яку може бути завдано платником податків іншим особам; майна платника податків; об’єкта фінансового лізингу, а також оперативного лізингу, концесії державного або комунального майна за умови, якщо це передбачено договором; фінансових, кредитних та інших ризиків платника податків, пов’язаних зі здійсненням ним господарській діяльності, у межах звичайної ціни страхового тарифу відповідного виду страхування, що діє на момент укладення такого страхового договору, за винятком страхування життя, здоров’я чи інших ризиків, пов’язаних з діяльністю фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податків, обов’язковість якого не передбачено законодавством, або будь-яких витрат зі страхування сторонніх фізичних чи юридичних осіб.

Таким чином, витрати на добровільне медичне страхування працівників не враховуються при визначенні об’єкта обкладення податком на прибуток підприємств.

За матеріалами СДПІ по роботі з ВПП у м. Донецьку

Стаття опублікована у понеділок, 20.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ 6 = одинадцять