Українці, в яких є заощадження в доларах, зможуть підзаробити

Облігації на пред’явника випустять під 9% річних, це на 1,5-2,5% вище, ніж за валютними внесками в банках.

Термін обігу паперів 1 рік, потім їх можна здати в банк і отримати гроші з відсотками: на кожні $100 – $9 навару. На жаль, прибуткові держпапери виявляться мало доступними більшості українців – їх номінал аж $1000. Хоча в Мінфіні хочуть зменшити його вдвічі (до $500).

Спочатку думали зробити облігації в електронному вигляді, але потім вирішили випустити в паперовому. “Це правильно, адже у нас люди більше звикли вірити “папірцям”, а не абстрактному запису в комп’ютері, – говорить аналітик МЦПД Олександр Жолудь. – Але люди, у яких в заначці лише $1000-2000, навряд чи підуть купувати цінні папери, вони розраховані на заможних клієнтів, які можуть придбати 100 і більше облігацій. Завдання влади – залучити якомога більше валюти “з-під матраців”. Але, за прогнозами Жолудя, фізособи куплять облігацій не більше ніж на мільйон доларів.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко стверджує, що валютні облігації – надійний інструмент для заробляння грошей, але у нас не приживеться: “У світі їх купують топ-менеджери, які мають великі зарплати. Але багато хто у нас побоїться світити свої доходи. Крім того, щоб облігації купували, треба скасувати їх оподаткування при продажу (15-17% від доходу. – ред.), інакше вигідніше відкрити валютний внесок”.

За матеріалами Сьогодні

Стаття опублікована у понеділок, 20.02.2012, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 − чотири =