«Єдиноподатник» не може торгувати у магазині на ринку

Фізична особа — підприємець здійснює роздрібний продаж товарів у магазині, який розташований на території ринку. Чи може вона бути платником єдиного податку першої групи?

Згідно з п. 291.4 ст. 291 ПКУ до першої групи платників єдиного податку належать фізичні особи — підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 грн. Згідно з п. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження №12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26 липня 2005 р. №209, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 серпня 2005 р. за №942/11222, торгове місце — площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (ваг, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у т. ч. ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства.Отже, фізична особа — підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів у магазині, розташованому на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.
Стаття опублікована у середа, 22.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


дев'ять + = 14