Головне — оподатковувати дохід, а реєструватися підприємцем не обов’язково

Чи є підприємницькою діяльністю систематичний продаж через Інтернет (форуми, сайти) як особистих речей (вживаних), так і нових? Обсяг продажів на місяць — 3000 грн. Якщо це підприємницька діяльність, то до якої групи ПП я потрапляю? Яким вимогам повинна відповідати моя діяльність (наявність складу, бухгалтер, розрахунковий рахунок тощо)?

Статтею 67 Конституції України зазначено, що всі громадяни щороку подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про своє майнове становище та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.Відповідно до пп. 14.1.56 ст. 14 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями доходи — загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формі як на території України, її континентальному шельфі у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

Дохід із джерелом його походження з України — будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у т. ч. від будь-яких видів їхньої діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, згідно пп. 14.1.54 ст. 14 ПКУ.

Разом з цим, відповідно до п. 164.1 ст. 164 ПКУ, зокрема, загальний оподатковуваний дохід — будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Відповідно до пп. 164.1.3 ст. 164 ПКУ загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності згідно зі статтею 177 ПКУ, та доходів, отриманих фізособою, яка провадить незалежну професійну діяльність згідно зі статтею 178 ПКУ.

Згідно з пп. 164.2.19 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, інші доходи, крім зазначених у статті 165 ПКУ, які оподатковуються за ставками, визначеними ст. 167 ПКУ.

Порядок подання річної декларації про майновий стан та доходи регламентується ст. 179 ПКУ.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному року для платників ПДФО — до 1 травня року, наступного за звітним, згідно з пп. 49.18.4 ст. 49.

Відповідно до п. 179.7 ст. 179 фізособа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, наступного за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

ДПС у м. Києві

Стаття опублікована у середа, 22.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


2 − один =