Доходи від «непростих» видів діяльності оподатковують за ставкою 15%

З І кварталу 2012 року подав заявку від ФОП на те, щоб перейти до другої групи платників податку, та залишитися на єдиному податку. Але у І кварталі кілька юридичних осіб сплатили за старими реквізитами, тобто на рахунок ФОП, що перебуває у другій групі, за послуги.

Що робити в такому випадку? Потрібно сплатити з цих платежів 15% чи повернути їх, чи взагалі перейти до третьої групи?

Відповідно до пп. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), доходом фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

Згідно з п. 292.6 ст. 292 ПКУ датою отримання доходу є дата надходження коштів на поточний рахунок (до каси) платника єдиного податку.

Відповідно до пп. 293.4.4 п. 293.4 ст. 293 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп у розмірі 15% до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Враховуючи вищенаведене, якщо фізична особа — підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування з 01.01.2012 р. та у 2012 р. отримує доходи від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, то такі доходи підлягають оподаткуванню за ставкою 15%.

Порядок заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету затверджено наказом ДПА України від 01.07.2002 р. №301, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 6 вересня 2002 р. за №735/7023.

Стаття опублікована у четвер, 23.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


5 − = чотири