Купив запчастину на базарі — подавай звіт №1ДФ

Приватний підприємець на єдиному податку. Займаюсь ремонтом автомобілів. Запчастини купував на базарі без будь-яких документів. Тепер ліквідуюсь, а податкова штрафує за те, що не подавав звіт за ф. №1ДФ за виплачений дохід фізособам-непідприємцям. Чи має рацію податкова? Якщо так, то в якому законі можна це прочитати, щоб переконатись?

Відповідно до пп. «а», пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового Кодексу України (далі — Кодексу) від 02.12.2010 р. №2756-IV, зі змінами та доповненнями, особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані: своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок; подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.Відповідно до п. 119.2 ст. 119 Кодексу, неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку — тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. №1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом ДПА України від 24.12.2010 р. №1020, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 13.01.2011 р. за №46/18784.

Стаття опублікована у четвер, 23.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 − = два