Парламент прийняв Закон про заходи у на недружні зовнішньоекономічні дії інших держав

Парламент прийняв на базі урядового законопроекту № 8571 Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту вітчизняних товаровиробників у відповідь на дискримінаційні та (або) недружні дії іноземних держав, митних союзів або економічних угруповань”.

Законом встановлення фактів дискримінаційних дій віднесено до компетенції міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, яка повинна винести відповідне рішення на підставі матеріалів розслідування, проведеного органом виконавчої влади з питань економічної політики.

Відповідні заходи вживаються внаслідок дискримінаційних і недружніх дій інших держав, митних союзів та економічних угруповань.

До компетенції Верховної Ради як органу влади, що здійснює державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності, віднесено прийняття таких заходів: встановлення повної або часткової заборони (ембарго) на торгівлю, позбавлення режиму найбільшого сприяння або пільгового спеціального режиму. Кабінет Міністрів може впроваджувати в якості відповіді режим ліцензування імпорту товарів.

Всі перераховані заходи можуть бути прийняті на підставі звернення двох центральних органів виконавчої влади – органу з питань економічної політики і органу з питань формування та реалізації державної політики у сфері зовнішніх відносин. Це звернення, в свою чергу, формується на підставі рекомендації Міжвідомчої комісії, що встановила факт дискримінаційних дій.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у четвер, 23.02.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× вісім = 56