Прикордонники розповіли про нові правила перетину кордону з РФ

У Державній прикордонній службі розповіли про нові норми Закону України “Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону  жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації”, який Верховна Рада України прийняла 22 лютого 2012 року.

За словами прикордонників, цей документ, без перебільшення, має історичне значення у взаємовідносинах двох країн, а особливо для жителів прикордонних регіонів та є черговим кроком у реалізації домовленості Президентів України та Російської Федерації щодо створення комфортних умов для перетинання українсько-російського кордону громадянами України та Росії.

“Про необхідність прийняття цього документа свідчить і статистика: у 2010 році спільний з Росією кордон перетнуло 26 мільйонів 253 тисячі осіб, у 2011 році – 28 мільйонів 582 тисячі. Зростає і транспортний потік: якщо у 2010 році українсько-російський кордон перетнуло 4 мільйони 104 тисячі транспортних засобів, то у минулому, 2011-му, через кордон прослідувало вже 5 мільйонів 230 тисяч авто”, – йдеться у повідомленні.

Угода надає ряд преференцій для усіх жителів прикордонних областей України і прикордонних регіонів Російської Федерації та переводить на новий якісний рівень культурні, історичні та сімейні стосунки громадян обох країн.

“По-перше. Зазначений порядок перетинання українсько-російського кордону буде розповсюджуватись на усіх без виключення жителів Луганської, Донецької області, Сумської, Чернігівської областей та Автономної Республіки Крим. Раніше такий порядок торкався лише жителів районів, які мешкали безпосередньо у прикордонні.

По-друге. Жителі прикордонних областей зможуть перетинати українсько-російський кордон в усіх пунктах пропуску – міжнародних, міждержавних та місцевих розташованих в межах області. Кожен буде вибирати для себе найближчий та найзручніший для нього пункт пропуску, планувати комфортний та економічно виправданий маршрут руху. Йдеться про 218 пунктів попуску, які на сьогоднішній день функціонують на українсько-російському кордоні. З них 155 – місцеві.

По-третє. У місцевих пунктах пропуску громадяни України і РФ перетинатимуть спільний кордон не лише  у пішому порядку, але й  на власному транспорті та рейсовими автобусами. Це значно облегшить умови перетинання кордону та забезпечить додатковий комфорт для наших громадян. У туристичний сезон це дасть можливість значно розвантажити центральні пункти пропуску та уникнути створення черг у пікові періоди відпочинку громадян.

По-четверте. Угода дає можливість перебувати на території прикордонних регіонів України і РФ до 90 діб без реєстрації і заповнення імміграційних карток. Жителі прикордонних регіонів будуть звільнені від бюрократичних процедур, що значно полегшить процес перетинання кордону та унеможливить будь-які маніпуляції.

По-п’яте.  Угода не зменшує ступінь захищеності державного кордону, оскільки усі елементи прикордонного контролю будуть виконуватися. Переміщення товарів понад визначені норми для особистих потреб здійснюватиметься через міждержавні та міжнародні пункти пропуску”, – пояснили у відомстві.

Зазначений порядок перетинання кордону вступить у дію після підписання Закону Президентом України та обміном відповідними документами  дипломатичними каналами.
У той же час цей документ вимагає злагодженої роботи місцевих органів влади щодо удосконалення та розбудови мережі місцевих пунктів пропуску та їх інфраструктури. Адже фахівці прогнозують, що із введенням у дію цього Закону кількість бажаючих перетнути кордон значно зросте. Державна прикордонна служба України готова забезпечити безперебійний та комфортний перетин кордону. При цьому значна увага і надалі буде приділятись культурі поведінки персоналу та ввічливому ставленні до подорожуючих.

Джерело:  УНН

Стаття опублікована у четвер, 23.02.2012, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


чотири × 4 =