Ті, хто не отримує зарплати, не має права на податкову знижку

Чи є категорії громадян — платників податку, які не мають законодавчого права скористатися правом на податкову знижку?

Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, одержаних протягом року платником податку у вигляді заробітної плати, зменшеної на суму єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника та податкової соціальної пільги за її наявності. Загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VI. Тобто такі категорії громадян, як приватні підприємці та самозайняті особи, які не отримують безпосередньо заробітної плати, не мають права скористатися податковою знижкою. Крім того, податкову знижку не можуть одержати військовослужбовці та інші особи, які згідно з умовами оплати праці отримують доходи, відмінні від заробітної плати. Цього права також не мають усі інші особи, які одержують виключно доходи, відмінні від заробітної плати.Новацією, запровадженою ПКУ, є право на отримання податкової знижки резидентом — фізичною особою, який через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та офіційно повідомив про це відповідний орган ДПС і має про це відмітку у паспорті.

Якщо платник податку не скористався правом на отримання податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

З відповідей на «гарячій» телефонній лінії з питань декларування доходів громадян за участю заступника начальника відділу оподаткування доходів фізичних осіб Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Світлани Афанасьєвої

Стаття опублікована у четвер, 23.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 2 = шість