Щоб стати бізнесменами, українські безробітні можуть отримати 50 тис. грн

Центри зайнятості пропонують спробувати розвинути власну справу

У разі якщо людина протягом місяця не отримує від центру зайнятості відповідної роботи, у неї з’являється шанс на отримання одноразової допомоги для відкриття власної справи. Як розповів під час онлайн-конференції в ІА «НАШ ПРОДУКТ» 21 лютого директор Київського міського центру зайнятості Віктор Сухомлин, ця сума в середньому становить близько 50 тисяч гривень.«Відкрити власну справу може людина, яка перебуває на обліку в службі зайнятості, має 18 повних років і протягом місяця не змогла отримати від центру зайнятості відповідної роботи. У такому разі ми пропонуємо їй підготувати бізнес-план, для чого навчаємо її на наших семінарах. Коли буде підготовлено цей документ, людина подає заяву до районного центру зайнятості. Протягом 10 робочих днів спеціальна комісія розглядає її бізнес-план і приймає рішення, яке затверджується наказом директора. Цей наказ дозволяє видати конкретній людині кошти на відкриття власної справи. Ці кошти розраховують фахівці служби зайнятості. Сума залежить від страхового стажу і від заробітної плати за останні 6 місяців. Таким чином і надається така одноразова допомога», — розповів Віктор Сухомлин.

«Я хочу пояснити, що кожен громадянин, який стоїть на обліку та отримав статус безробітного, отримує певну матеріальну допомогу з безробіття. Так от, одноразова виплата допомоги з безробіття здійснюється у розмірі річної суми допомоги з безробіття, визначеної конкретному безробітному. Якщо безробітний вже отримав частину призначеної йому допомоги з безробіття, то виплачується її залишок. Тому він і називається одноразовою допомогою для відкриття власної справи», — додав директор.

За його словами, максимальна сума, яку держава може виплатити безробітному, становить близько 50 тисяч гривень. Хоча ця виплата й не особливо велика для повноцінного старту, її отримання дозволяє взяти в банку кредит і потихеньку розвивати бізнес. Як правило, люди, що отримали цю допомогу, починають роботу з сфері торгівлі, отримуючи непогані результати.

Валентина Дудко

Багнет

Стаття опублікована у четвер, 23.02.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


1 + три =