«Комісійні» ЗЕД-контракти частіше перевірятимуться позапланово

Лист ДПСУ від 03.02.2012 р. №3395/7/15-4217

Вочевидь, ЗЕД-контракти, укладені на умовах комісії, підпадають під більш пильний контроль з боку податкових органів – а це означає, що позапланових перевірок у резидентів-комісіонерів та резидентів-комітентів побільшає.Про це свідчить особлива увага ДПСУ щодо якості камеральних перевірок з питань правомірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ.

Так, наслідки співставлення звітних даних окремих платників та інформації АРМ “Митниця” свідчать про можливі порушення податкового законодавства, зокрема при здійсненні експортних операцій із залученням послуг комісіонера, з метою отримання додаткових преференцій, наприклад:

• отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ,

• використання додаткових засобів оптимізації оподаткування комісіонером (в тому числі, шляхом збільшення валових витрат за рахунок страхування майна комітента на підставі ст. 1021 ЦКУ, пп. 140.1.6 ст. 140 ПКУ) та комітентом (в тому числі, при визначенні терміну отримання звіту комісіонера, який одночасно визначає термін передачі всього одержаного за договором комісії (ст. 1022 ЦКУ).

Головний податковий орган нагадує про неухильне дотримання вимог чинного законодавства, зокрема, приписів п.200.11 ПКУ та Постанови КМУ від 27.12.2010 р. N 1238 в частині підстав та порядку проведення позапланових виїзних документальних перевірок.

Так, однією з підстав є наявність документально підтвердженої інформації про порушення платником норм податкового законодавства відповідно до пункту 78.1 ПКУ, зокрема, якщо за наслідками отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС.

Для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів ДПС використовується інформація, що надійшла, в тому числі, від органів виконавчої влади про експортні та імпортні операції платників податків.

Тобто отримання податкової інформації щодо експортних операцій платників податків, яка свідчить про можливі порушення податкового законодавства, потребує додаткового дослідження в ході документальної позапланової виїзної перевірки.

Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у понеділок, 27.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


два + 4 =