КУА зобов’язали надавати додаткову інформацію при укладанні договорів фінансових послуг

Рішенням від 26.01.2012 р. №207 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) затвердила зміни в Положення про особливості здійснення діяльності з управління активами інституційних інвесторів.

Згідно зі змінами, компанія з управління активами (КУА) або особа, яка здійснює діяльність з управління активами інституційних інвесторів і є фінансовою установою, зобов’язані, до укладення з клієнтом договору про надання фінансової послуги, додатково надавати йому інформацію згідно з вимогами Закону “Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг” з урахуванням законодавства про захист прав споживачів.

Мається на увазі інформація фінустанови про надання клієнту фінансової послуги її вартості, умови надання та вартості всіх додаткових послуг, про порядок сплати всіх можливих податків і зборів за рахунок фізособи в результаті отримання такої фінпослуги. Серед цієї інформації також – дані про правові наслідки і порядок здійснення розрахунків внаслідок дострокового припинення фінпослуги, реквізити органу, що здійснює держрегулювання ринків фінансових послуг органів з питань захисту прав споживачів, розмір винагороди фінустанови, якщо воно пропонує послуги, що надаються іншими фінустановами.

Як випливає з пояснювальної записки до проекту регуляторного акта, такі зміни мають на меті збільшення прозорості та відкритості на ринках фінансових послуг, а отже, і підвищення рівня захисту інтересів споживачів, а також інтеграцію українського ринку фінансових послуг в європейський та світовий ринки.

Рішення набуде чинності з дня офіційного опублікування.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у понеділок, 27.02.2012, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ п'ять = 6